1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

POMEM'de yaş hesabı yanlış mı yapıldı?

POMEM'lere başvuru için 30 yaşından gün almamış olma şartı aranmaktadır. Peki yaş hesaplaması nasıl yapılacak.
12 Mart 2018 14:15
Yazdır
POMEM'de yaş hesabı yanlış mı yapıldı?

POMEM'lere başvuru için 30 yaşından gün almamış olma şartı aranmaktadır. Peki yaş hesaplaması nasıl yapılacak?

Bilindiği üzere, kılavuzda yer alan hüküm gereğince, 22. dönem POMEM alımlarına başvurabilmek için 30 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

3201 sayılı Kanunun ek 24. maddesi hükmü gereğince, yaş hesaplamasında sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi esas alınmaktadır. Sınavdan kasıt ise ilanın yayımlandığı yıl içinde yapılan sınavlardır.

Kılavuzda, 31 Aralık 1989 tarihi ve bu tarihten sonra doğanların başvuru yapabileceği belirtilmiş olup, bazı adaylar bu tarihin yanlış olduğunu ifade etse de, bu doğru bir belirlemedir.

Zira https://www.memurlar.net/haber/11762/ adresinde yer alan yaş hesaplama robotuna, doğum tarihi ve ikinci bölüme 31/12/2018 tarihi girildiğinde aynı sonuç çıkmaktadır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 13,314 defa okundu. 6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
İş Bankası'ndaki, % 28'lik Atatürk hisselerinin CHP'ye ait olmasını doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam