1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

TÜBİTAK'a 6 yönetim kurulu üyesi atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tübitak'a 6 yönetim kurulu üyesi atadı
24 Ekim 2018 08:57
Yazdır
TÜBİTAK'a 6 yönetim kurulu üyesi atandı

Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliklerine Yapılan Atamalar Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2018/198)

Cumhurbaşkanlığından:
Karar Sayısı: 2018/198

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri ile 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 586 ncı maddesi gereğince, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliklerine ekli listede yer alan kişiler atanmıştır.

23 Ekim 2018
Recep Tayyip ERDOĞAN
CUMHURBAŞKANI

23/10/2018 TARİHLİ VE 2018/198 SAYILI KARARIN EKİ LİSTE

1- Prof. Dr. Mehmed ÖZKAN
2- Prof. Dr. Metin ORHAN
3- Mehmet İhsan TAŞER
4- Lütfü Haluk BAYRAKTAR
5- Cemal Şeref Oğuzhan ÖZTÜRK
6- Aydın ÜNAL

MEHMET ÖZKAN, BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜDÜR

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmed Özkan daha önce TÜBİTAK, Türk Patent ve Marka Kurumu ve Türkiye Bilimler Akademisinde (TÜBA) çeşitli görevlerde bulundu. Akıllı robotlar ve robotik cerrahi ile biyomedikal elektronik alanlarında uzmanlığı bulunan Özkan, aynı üniversiteden mezun.

METİN ORHAN YBE DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DEKANIDIR

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Orhan, "Sağlık Ar-Ge'si" konusunda çok sayıda araştırması olan uzman ve patent sahibi bir bilim insanı.

İLHAN TAŞER MEDYASOFT YÖNETİM KURULU BAŞKANIDIR

Medyasoft Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İhsan Taşer de bilişim alanında yaptığı çalışmalarla biliniyor. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun olan Taşer, halen TÜBİTAK'a bağlı TÜBİMER İtiraz Kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyor. Bilişim şirketlerinde üst düzey yöneticilik ve girişimcilik yapan Taşer, hızlı tüketim alanında kurumsal yönetişim yetkinliklerine sahip. Taşer, daha önce MUSIAD Bilisim Sektor Kurulu Baskanı olarak da görev yaptı.

HALUK BAYRAKTAR, İHA'LARI GELİŞTİREN BAYKAR'IN YÖNETİM KURULU BAŞKANIDIR

Milli insansız hava araçları (İHA) geliştiren BAYKAR'ın Genel Müdürü olan Haluk Bayraktar, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük sanayi kümelenmesi olan Savunma, Havacılık, Uzay Kümelenmesi-SAHA İstanbul Başkanı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi. ODTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu olan Bayraktar, Columbia Üniversitesinden Finans Mühendisliği alanında yüksek lisans sahibi.

OĞUZHAN ÖZTÜRK ARÇELİK TEKNOOJİDEN SORUMLU GENEL MÜDÜR YARDIMCISIDIR

Arçelik Üretim ve Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Şeref Oğuzhan Öztürk, aynı zamanda TÜSİAD Sanayide Dönüşüm Çalışma Grubu Başkanı. Sanayi alanında 35 yılı aşkın süredir profesyonel olarak çalışmalar yürüten Öztürk, İTÜ mezunu uçak ve makine yüksek mühendisi. Öztürk'ün Dünya Ekonomik Forumu (WEF) İleri Üretim Sistemleri Çalışma Grubu Üyeliği ile Metal Eşya Sanayicileri Sendikası (MESS) Yönetim Kurulu Üyeliği gibi STK görevleri de bulunuyor.

AYDIN ÜNAL, ESKİ MİLLETVEKİLİ VE YENİŞAFAK YAZARIDIR

TÜBİTAK Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Aydın Ünal, ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Kimya ve Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Öğretmenliği bölümlerinde okudu. Gazeteci, yazar ve yayıncı olarak uzun yıllar çeşitli kurumlarda çalıştı. Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevlerinde bulunan Ünal, TBMM'nin 25'inci ve 26'ncı dönemlerinde Ankara milletvekilliği yaptı.

BAŞKAN HASAN MANDAL GÖREVİNE DEVAM EDECEK

TÜBİTAK'ın Yönetim Kurulu Başkanı mevcut başkan Prof. Dr. Hasan Mandal oldu. Yaklaşık 7 ay önce TÜBİTAK Başkanı olarak göreve başlayan Mandal'ın, aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu üyeliği bulunuyor. Daha önce Yükseköğretim Kurulu (YÖK) başkanvekili olarak da görev yürüten Mandal, bir dönem Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcılığını üstlendi. Mandal'ın YÖK üyeliği ise devam ediyor.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam