1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi de aynı hatayı yaptı!

25 Ocak 2019 11:24
Yazdır
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi de aynı hatayı yaptı!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Cumhurbaşkanlığı tarafından öğretim üyesi atamalarının 2019 yılı için yıllık atama sayısından istisna olup olmadığını beklemeden ilana çıktı !

Geçtiğimiz günlerde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinin Cumhurbaşkanlığı tarafından öğretim üyesi kadroları ile ilgili bütçeden istisna kararını beklemeden ilana çıktığını gündeme getirmiştik.

Bu haberimiz üzerine, ilgili üniversite ilanını iptal etmişti.

Bugün yayımlanan Resmi Gazete'yi incelediğimizde; Cumhurbaşkanlığı tarafından 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 11 inci maddesinin 1 inci fıkrası gereğince, kurum ve kuruluşların yıl içerisinde yapacağı atamalardan sayı sınırlamasına tabi tutulmayacak olanlarla ilgili Cumhurbaşkanlığınca henüz karar alınmadan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından öğretim üyesi ilanı verildiğini görüyoruz.

Yürürlükteki mevzuat hükümlerine göre öğretim üyesi atamalarının 2019 yılında Cumhurbaşkanlığı tarafından belirlenecek yıllık atama sayısının dışında tutulmasına dair karar yayımlanmadan verilen bu ilanın, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından yaşanabilecek mağduriyetler göz önüne alınarak iptal edilmesi gerekmektedir.

İŞTE İLAN METNİ

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam