1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Özel eğitim destek eğitimi öğretici yetiştirme kursu başlıyor

Özel eğitim alanında destek eğitimi verecek uzman öğretici yetiştirme kursu başvuruları başlıyor
11 Şubat 2019 00:02
Yazdır
Özel eğitim destek eğitimi öğretici yetiştirme kursu başlıyor

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile destek eğilimi programı uygulayan özel eğitim okullarında belirtilen alanlarda uzman öğretici ihtiyacının özel eğitim alanı Öğretmenlerince karşılanamaması durumunda; bu alanda okul öncesi, çocuk gelişimi ve eğitimi veya sınıf öğretmenliği alanı mezunu olup. Bakanlığımızca düzenlenecek 160 saat teorik ve 80 saat uygulama olmak üzere toplam 240 saat Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kurs programını başarıyla tamamlayanlar, özel eğitim alanı öğretmenleri tarafından uygulanan destek eğilim programlarında uzman öğretici olarak görevlendirilebilecektir.

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumlan Genel Müdürlüğüne bağlı özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerindeki eğitim personeli ihtiyacının karşılanması amacıyla aşağıdaki tabloda belirtilen ver ve tarihlerde başvuru şartlarını taşıyan adaylar için Samsun ve Erzurum illerinde "Özel Eğitim Alanında Destek Eğitimi Verecek Uzman Öğretici Yetiştirme Kursu" düzenlenecektir.

İşte o duyuru;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam