1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Rehber öğretmenlerin geçici görevlendirilmesi nasıl olur?

Rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında yapılacak geçici görevlendirmelere ilişkin planlamanın, "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından yapılması gerekmektedir.
30 Mart 2019 00:05
Yazdır
Rehber öğretmenlerin geçici görevlendirilmesi nasıl olur?

Rehberlik hizmetlerinin sunumunda süreklilik esastır. Ancak eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, eğitim öğretim kurumlarında yürütülen rehberlik hizmetlerinin yaygınlaştırılması, her okula her öğrenciye ulaştırılması, hizmetlerin daha etkili ve verimli hale getirilerek sunulması amacıyla;

Milli Eğitim Bakanlığı 2005/95 Nolu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin Geliştirilmesi Genelgesi ve Milli Eğitim Bakanlığı 2004/65 Nolu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin Geliştirilmesi Genelgesi yayınlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı 2004/65 Nolu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin Geliştirilmesi Genelgesihükümleri doğrultusunda öğrenci sayıları dikkate alınarak illerin A, B ve C tipi şeklinde tanımlanacağı ve bu kapsamda rehberlik hizmetlerinin hangi koşullarda verileceğine ilişkin planlamaların yapılacağı ifade edilmektedir. Buna göre görevlendirmeler daha çok B tipi illerde yapılacak olup rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında ulaşım-çalışma ortamı dikkate alınarak ikinci bir okulun rehberlik hizmetlerini planlaması ve koordinasyonu görevinin verilmesi karar altına alınarak, buna ilişkin çalışma usul ve esasları adı geçen komisyon tarafından belirlenmektedir.

Bu doğrultuda yapılacak görevlendirmelerde ilin öğrenci sayısı açısından hangi kategoride olduğu ve görevlendirmelere ilişkin bütün planlamanın "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonları" tarafından yapılacağı ilgili Genelgelerde belirtilmektedir. İş ve işlemlerin söz konusu hükümler doğrultusunda yürütülmesi gerekmektedir.

Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün aşağıdaki yazısı bulunmaktadır.

İşte o yazı;

Bu yazıya göre; rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında ulaşım-çalışma ortamı dikkate alınarak ikinci bir okulun rehberlik hizmetlerini planlaması ve koordinasyonu görevinin verilmesinin karar altına alınması, buna ilişkin çalışma usul ve esasları "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından belirlenmektedir.

Rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında yapılacak geçici görevlendirmelere ilişkin planlamanın, "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından yapılması gerekmektedir.

"Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından yapılmayan Samsun ilinde rehber öğretmenlerin geçici görevlendirmeleri iptal edilmiştir.

İşte o belgeler;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
13 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
16:10 - Jet Fadıl'ın, Capris Oteli mühürlendi16:04 - Bakan Koca, İran Sağlık Bakanı ile koronavirüs önlemlerini görüştü16:02 - Milli elektrikli tren, 29 Mayıs'ta raylara indirilecek15:59 - Koronavirüs yayılmaya devam ediyor... En son Lübnan'da görüldü15:56 - Twitter, yalan haberlere turuncu uyarı rozetleri koymaya hazırlanıyor.15:51 - Ceren Damar'ın katiline ağırlaştırılmış müebbet15:48 - Gaziantep'te FETÖ operasyonu: 20 gözaltı15:44 - Antik Kent üzerinde inşa edilen oyun ve eğlence merkezi mühürlendi15:34 - 10 bin kişiye yasa dışı bahis cezası kesilecek15:24 - Orgeneral Çetin: 144 terörist etkisiz hale getirildi
15:19 - Diyarbakır annelerinin oturma eylemine 3 aile daha katıldı15:18 - Gram altın 322, dolar 6,12 lirayı aştı15:15 - Amatör telsizcilerin geliştirdiği 'amatörcell' afetlerde hayat kurtaracak15:14 - Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden öğrencilere 'Simit-kahvaltı kartı'15:10 - Başörtülü kızlara saldıran kadınlara 2 yıl hapis cezası15:10 - Erdoğan: İdlip halkına zulüm durmazsa çekilmeyeceğiz15:05 - Adana'da FETÖ sanığı eski astsubaya hapis cezası15:02 - Bakan Akar ve komutanlar Suriye sınırında
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
2013 yılındaki Gezi Parkı eylemlerine nasıl bakıyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam