1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Rehber öğretmenlerin geçici görevlendirilmesi nasıl olur?

Rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında yapılacak geçici görevlendirmelere ilişkin planlamanın, "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından yapılması gerekmektedir.
30 Mart 2019 00:05
Yazdır
Rehber öğretmenlerin geçici görevlendirilmesi nasıl olur?

Rehberlik hizmetlerinin sunumunda süreklilik esastır. Ancak eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, eğitim öğretim kurumlarında yürütülen rehberlik hizmetlerinin yaygınlaştırılması, her okula her öğrenciye ulaştırılması, hizmetlerin daha etkili ve verimli hale getirilerek sunulması amacıyla;

Milli Eğitim Bakanlığı 2005/95 Nolu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin Geliştirilmesi Genelgesi ve Milli Eğitim Bakanlığı 2004/65 Nolu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin Geliştirilmesi Genelgesi yayınlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı 2004/65 Nolu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin Geliştirilmesi Genelgesihükümleri doğrultusunda öğrenci sayıları dikkate alınarak illerin A, B ve C tipi şeklinde tanımlanacağı ve bu kapsamda rehberlik hizmetlerinin hangi koşullarda verileceğine ilişkin planlamaların yapılacağı ifade edilmektedir. Buna göre görevlendirmeler daha çok B tipi illerde yapılacak olup rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında ulaşım-çalışma ortamı dikkate alınarak ikinci bir okulun rehberlik hizmetlerini planlaması ve koordinasyonu görevinin verilmesi karar altına alınarak, buna ilişkin çalışma usul ve esasları adı geçen komisyon tarafından belirlenmektedir.

Bu doğrultuda yapılacak görevlendirmelerde ilin öğrenci sayısı açısından hangi kategoride olduğu ve görevlendirmelere ilişkin bütün planlamanın "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonları" tarafından yapılacağı ilgili Genelgelerde belirtilmektedir. İş ve işlemlerin söz konusu hükümler doğrultusunda yürütülmesi gerekmektedir.

Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün aşağıdaki yazısı bulunmaktadır.

İşte o yazı;

Bu yazıya göre; rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında ulaşım-çalışma ortamı dikkate alınarak ikinci bir okulun rehberlik hizmetlerini planlaması ve koordinasyonu görevinin verilmesinin karar altına alınması, buna ilişkin çalışma usul ve esasları "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından belirlenmektedir.

Rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında yapılacak geçici görevlendirmelere ilişkin planlamanın, "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından yapılması gerekmektedir.

"Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından yapılmayan Samsun ilinde rehber öğretmenlerin geçici görevlendirmeleri iptal edilmiştir.

İşte o belgeler;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
13 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
00:55 - Ticaret Bakanlığında Genel Müdür ataması yapıldı00:46 - MKEK Genel Müdürlüğüne atama yapıldı00:37 - Birinci yargı paketinin ayrıntıları ortaya çıktı00:05 - 22 Eylül 2019'dan önemli gündem başlıkları00:04 - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kişiye özel ilanı iptal etti23:36 - Milli güreşçi Kayaalp, 'az sayıdaki karşılama'ya sitem etmedi23:30 - Mehmet Özhaseki: İstifa edenler, kendilerine yer bulamamış insanlar23:24 - Kamyonetin çarptığı 3 yaşındaki çocuk öldü23:18 - Gaziantep'te FETÖ'den 1 tutuklama23:12 - 'Belediyeciliği bir dönem görev yapan insanlar olarak görmüyoruz'
23:06 - Sakarya'da traktör devrildi: 9 tarım işçisi yaralı23:00 - Bakan Pakdemirli hayalini açıkladı22:51 - Aydın'da zincirleme trafik kazası: 2 ölü, 5 yaralı22:44 - 'Köpeksavar' haberini Kaymakam da yalanladı22:38 - Hastaya bacaktan alınan kemikle yeni çene yapıldı22:31 - Korku, kaygı, baskı ve stres kekemeliği tetikliyor22:24 - 'Şartlar hekimleri defansif tıpa zorluyor'22:18 - Arınç'tan 'toparlanma' mesajı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam