1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Rehber öğretmenlerin geçici görevlendirilmesi nasıl olur?

Rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında yapılacak geçici görevlendirmelere ilişkin planlamanın, "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından yapılması gerekmektedir.
30 Mart 2019 00:05
Yazdır
Rehber öğretmenlerin geçici görevlendirilmesi nasıl olur?

Rehberlik hizmetlerinin sunumunda süreklilik esastır. Ancak eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması, eğitim öğretim kurumlarında yürütülen rehberlik hizmetlerinin yaygınlaştırılması, her okula her öğrenciye ulaştırılması, hizmetlerin daha etkili ve verimli hale getirilerek sunulması amacıyla;

Milli Eğitim Bakanlığı 2005/95 Nolu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin Geliştirilmesi Genelgesi ve Milli Eğitim Bakanlığı 2004/65 Nolu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin Geliştirilmesi Genelgesi yayınlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı 2004/65 Nolu Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetlerinin Geliştirilmesi Genelgesihükümleri doğrultusunda öğrenci sayıları dikkate alınarak illerin A, B ve C tipi şeklinde tanımlanacağı ve bu kapsamda rehberlik hizmetlerinin hangi koşullarda verileceğine ilişkin planlamaların yapılacağı ifade edilmektedir. Buna göre görevlendirmeler daha çok B tipi illerde yapılacak olup rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında ulaşım-çalışma ortamı dikkate alınarak ikinci bir okulun rehberlik hizmetlerini planlaması ve koordinasyonu görevinin verilmesi karar altına alınarak, buna ilişkin çalışma usul ve esasları adı geçen komisyon tarafından belirlenmektedir.

Bu doğrultuda yapılacak görevlendirmelerde ilin öğrenci sayısı açısından hangi kategoride olduğu ve görevlendirmelere ilişkin bütün planlamanın "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonları" tarafından yapılacağı ilgili Genelgelerde belirtilmektedir. İş ve işlemlerin söz konusu hükümler doğrultusunda yürütülmesi gerekmektedir.

Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün aşağıdaki yazısı bulunmaktadır.

İşte o yazı;

Bu yazıya göre; rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında ulaşım-çalışma ortamı dikkate alınarak ikinci bir okulun rehberlik hizmetlerini planlaması ve koordinasyonu görevinin verilmesinin karar altına alınması, buna ilişkin çalışma usul ve esasları "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından belirlenmektedir.

Rehberlik öğretmenlerinin norm kadrosunun bulunduğu okulun dışında yapılacak geçici görevlendirmelere ilişkin planlamanın, "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından yapılması gerekmektedir.

"Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu" tarafından yapılmayan Samsun ilinde rehber öğretmenlerin geçici görevlendirmeleri iptal edilmiştir.

İşte o belgeler;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
13 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
23:46 - Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı olayında yeni gelişme23:44 - Harput Kalesi önünde drifte 5 bin TL ceza23:34 - Mardin'de terör saldırısı: Askeri aracın geçişi sırasında...23:34 - CHP'li Ceyhan Belediyesi, 12 personeli işten çıkardı23:30 - Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaştı: İşte 23 Nisan düeti23:20 - Türk mutfağı Karadağ'da tanıtıldı22:57 - Giresun'da heyelan kara yolunu kapattı22:38 - KADEM'den nafaka görüşü: Yargıtay içtihat değiştirsin22:28 - Defalarca yere yığıldı, yardıma gelene de tepki gösterdi22:19 - '2 milyon kan bağışçısı sayısını ikiye katlamak istiyoruz'
22:15 - Tescilli mesir macununda hedef yurt dışı pazarı22:07 - Balıkçılar ağ mesaisinde22:00 - 'Tarım plan ve programlarını Ramazan ayından önce açıklayacağız'21:52 - 'FETÖ'den, 240 bini kişi hakkında, adli işlem yapıldı'21:47 - Kılıçdaroğlu'na yumruk atan şahıs savcılığa sevk edildi21:43 - Burdur'da devrilen traktörün sürücüsü öldü21:39 - Bu araçtan sağ çıktılar21:36 - Önce uçtular, sonra ceza yediler
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
İmamoğlu'nun, 'tüm verileri kopyalayın' talimatını doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam