1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB'den yetiştirme kursları ek dersleri ile ilgili açıklamalar

28 Mart 2019 00:01
Yazdır
MEB'den yetiştirme kursları ek dersleri ile ilgili açıklamalar

Bakanlık yukarıdaki görüş yazısıyla normal müfredat kapsamında haftada 21 saat ders okutan bir genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenine, destekleme ve yetiştirme kursunda haftada kaç saate kadar ek ders görevi verilebileceğine açıklık getirmiştir.

Bu bağlamda; eğitim kurumlarında görevli yönetici ve öğretmenlere, destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 5'inci ve 6'ncı maddelerinde belirlenen aylık ve ek ders ücreti karşılığı ders görevlerinden yerine getiremedikleri ders saatleri ile bu ders saatlerine ilave olarak haftada 10 saate kadar ders görevi verilebilecektir.

Azami ek ders görevini dolduranlara ise yalnızca ilave olarak haftada 10 saate kadar daha ders görevi verilebilecektir.

Bununla birlikte, öğretmenlerin öncelikli görevinin Kararın 5'inci ve 6'ncı maddelerinde belirlenen haftalık ders saatlerinde normal müfredat kapsamında okutulması öngörülen dersleri okutmak olduğunun, bu dersler dururken söz konusu ders saatlerini doldurmadan yetiştirme ve destekleme kurslarında görev almalarının uygun olmayacağı belirtilmiştir.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam