1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

THY: Midesini küçülten pilot olamayacak

Görme bozukluğu olanlar, midesini küçülttürenler, 30 desibel üzeri işitme kaybı olanlar pilot adayı olamayacak...
12 Haziran 2019 12:31
Yazdır
THY: Midesini küçülten pilot olamayacak

Türk Hava Yolları (THY) büyüyen filosunun ihtiyaç duyduğu uçuş ekibini kendisi yetiştirmek üzere ilana çıktı. Bu kapsamda, şirketin kendi pilotunu yetiştirdiği Uçuş Akademisi'ne üniversite mezunlarının başvuruları başladı. 29 Ağustos 2019 saat 15.00'a kadar yayında kalacak olan, yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayı ilanı için başvuracaklarda aranacak şartlar açıklanırken kabul edilmeyecek sağlık şartları da açıklandı. Buna göre öncelikle adayların uçuşa elverişli olan seçme süreçlerinde başarılı odayların işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yetkilendirilmiş Havacılık Tıp Merkezlerinden sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları istenecek. İşe girişte de sağlık kontrolü yapılacak. Adayın raporu olsa dahi, tekrarlayan ve işini engelleyen hastalığı varsa, işe başlatılmaması durumunda herhangi bir hak iddiasında bulunamayacak.

¥ Başvuru yapacak adayların her bir göz için -5 miyop üstü, her göz için 2 derecenin üstü astigmat, 4 derecenin üzeri hipermetrop olmaması gerekecek.

¥ 30 dB üzeri işitme kaybı, kulak zarı ameliyatı olanlar, östaki disfonksiyonu olanlar,

¥ Tiroit, kan şekeri, insülin direnci, kan şekeri düşüklüğü olup geçmişte tedavi olanlar dahi başvuramayacak.

¥ Geçmişte tedavi olsa bile herhangi bir bulaşıcı hastalığı olanların başvurusu da kabul edilmeyecek.

¥ Tüm kalp hastalıkları, epilepsi, İnme, Multiple Skleroz hastalığı olanlar, kas ve skolyoz hastaları ile mide küçültme ameliyatı olanlar, böbrek hastalıkları, kan hastalıkları, tüm kanser tanıları, romatizmal hastalıklar, depresyon, panik bozukluk, alkol ve madde bağımlılığı halinde de başvuru kabul edilmeyecek.

EN AZ ÖNLİSANS MEZUNU ARIYOR

THY'nin pilot aday adaylarının en az önlisans mezunu olma şartı aranıyor. Çok iyi yabancı dil bilgisi, eğitim ve yaş gibi temel gereklilikler aranıyor. Adaylığı kabul edilenler, THY'nin iş ortağı konumunda olan yurt içi ve dışındaki uçuş eğitim akademilerinde 18-24 ay boyunca teorik ve uygulamalı derslerden oluşan bir programa katılacak. Yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayları, aldıkları eğitim süresince, aynı zamanda THY çalışanı olacaklar. Diğer çalışanların faydalandığı tüm hakların yanı sıra eğitim aldıkları lokasyona göre konaklama imkanına da sahip olacaklar. Eğitimini başarıyla tamamlayan pilot adayları, ikinci pilot olarak Türk Hava Yolları'nda görev alacak.

BAŞVURULAR SADECE İNTERNETTEN YAPILIYOR

Şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekiyor. Bunun dışında başvuru kabul edilmeyecek. Dil belgesi bulunanlar DLR-1 imtihanına davet edilecek. Belgesi bulunmayanlar, THY A.O tarafından gerçekleştirilecek İngilizce sınavına davet edilecek. Kriteri tamamlayamayanların süreci sona erecek. Lisans derecesinden muzun olacak adaylar, mezuniyetlerine üç ay kalana kadar üniversiteden alacakları resmi yazı ile ilana başvuruda bulunabilecek. Süreç sonunda istenen belgeler tamamlanarak istihdam süreci gerçekleşmiş olacak.

Türkiye
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
21:57 - Tıbbi ihracatçılardan 'hibe şartı kaldırılsın' talebi21:46 - Cımbızla toplayıp, araba fiyatına satılıyor21:44 - BDDK'dan asgari ödeme tutarıyla ilgili açıklama21:39 - Sanayi Odası Başkanı açıkladı! 362 işçinin testi pozitif çıktı21:33 - Türkiye'de geliştirildi! Koronavirüsü etkisiz hale getiriyor21:31 - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı: Ermeniler bize ihanet etti
21:27 - Bakan Kurum'dan Dipsiz Göl paylaşımı21:06 - Kayseri'ye ikinci Tıp Fakültesi müjdesi21:03 - FETÖ'nün AK Parti'yi işgal girişimi davasında karar20:55 - PAMİT, patlayıcı maddelere müdahalede etkin rol oynuyor20:51 - Faytondan 'kurtulan' atların yeni görevi 'güvenlik'20:43 - Flamingoların yaşam cenneti: Tuz Gölü
20:39 - 'Çevreci cami' cemaatinin desteğiyle güzelleşiyor20:35 - Bürokratlara, hatalı soru önergesi yanıtı soruşturması20:31 - Patlamada şehit olan askerler için tören düzenlendi20:28 - AK Parti ve CHP'li vekiller arasında 'derin devlet' tartışması20:25 - Girişimci kadın lavanta üretimiyle işinin patronu oldu
20:20 - Sürat Kargo Genel Müdürlüğü'ne Metin Kocael atandı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Pedagojik Formasyon eğitiminin kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam