1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

THY: Midesini küçülten pilot olamayacak

Görme bozukluğu olanlar, midesini küçülttürenler, 30 desibel üzeri işitme kaybı olanlar pilot adayı olamayacak...
12 Haziran 2019 12:31
Yazdır
THY: Midesini küçülten pilot olamayacak

Türk Hava Yolları (THY) büyüyen filosunun ihtiyaç duyduğu uçuş ekibini kendisi yetiştirmek üzere ilana çıktı. Bu kapsamda, şirketin kendi pilotunu yetiştirdiği Uçuş Akademisi'ne üniversite mezunlarının başvuruları başladı. 29 Ağustos 2019 saat 15.00'a kadar yayında kalacak olan, yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayı ilanı için başvuracaklarda aranacak şartlar açıklanırken kabul edilmeyecek sağlık şartları da açıklandı. Buna göre öncelikle adayların uçuşa elverişli olan seçme süreçlerinde başarılı odayların işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce (SHGM) yetkilendirilmiş Havacılık Tıp Merkezlerinden sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları istenecek. İşe girişte de sağlık kontrolü yapılacak. Adayın raporu olsa dahi, tekrarlayan ve işini engelleyen hastalığı varsa, işe başlatılmaması durumunda herhangi bir hak iddiasında bulunamayacak.

¥ Başvuru yapacak adayların her bir göz için -5 miyop üstü, her göz için 2 derecenin üstü astigmat, 4 derecenin üzeri hipermetrop olmaması gerekecek.

¥ 30 dB üzeri işitme kaybı, kulak zarı ameliyatı olanlar, östaki disfonksiyonu olanlar,

¥ Tiroit, kan şekeri, insülin direnci, kan şekeri düşüklüğü olup geçmişte tedavi olanlar dahi başvuramayacak.

¥ Geçmişte tedavi olsa bile herhangi bir bulaşıcı hastalığı olanların başvurusu da kabul edilmeyecek.

¥ Tüm kalp hastalıkları, epilepsi, İnme, Multiple Skleroz hastalığı olanlar, kas ve skolyoz hastaları ile mide küçültme ameliyatı olanlar, böbrek hastalıkları, kan hastalıkları, tüm kanser tanıları, romatizmal hastalıklar, depresyon, panik bozukluk, alkol ve madde bağımlılığı halinde de başvuru kabul edilmeyecek.

EN AZ ÖNLİSANS MEZUNU ARIYOR

THY'nin pilot aday adaylarının en az önlisans mezunu olma şartı aranıyor. Çok iyi yabancı dil bilgisi, eğitim ve yaş gibi temel gereklilikler aranıyor. Adaylığı kabul edilenler, THY'nin iş ortağı konumunda olan yurt içi ve dışındaki uçuş eğitim akademilerinde 18-24 ay boyunca teorik ve uygulamalı derslerden oluşan bir programa katılacak. Yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adayları, aldıkları eğitim süresince, aynı zamanda THY çalışanı olacaklar. Diğer çalışanların faydalandığı tüm hakların yanı sıra eğitim aldıkları lokasyona göre konaklama imkanına da sahip olacaklar. Eğitimini başarıyla tamamlayan pilot adayları, ikinci pilot olarak Türk Hava Yolları'nda görev alacak.

BAŞVURULAR SADECE İNTERNETTEN YAPILIYOR

Şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekiyor. Bunun dışında başvuru kabul edilmeyecek. Dil belgesi bulunanlar DLR-1 imtihanına davet edilecek. Belgesi bulunmayanlar, THY A.O tarafından gerçekleştirilecek İngilizce sınavına davet edilecek. Kriteri tamamlayamayanların süreci sona erecek. Lisans derecesinden muzun olacak adaylar, mezuniyetlerine üç ay kalana kadar üniversiteden alacakları resmi yazı ile ilana başvuruda bulunabilecek. Süreç sonunda istenen belgeler tamamlanarak istihdam süreci gerçekleşmiş olacak.

Türkiye
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
14:02 - Zabıt katipleri, Yazı İşleri Müdürlüğü düzenlemesinden rahatsız14:00 - 20-26 Haziran 2019 tarihleri arasında FETÖ'den haklarında işlem yapılanlar13:59 - TOKİ'nin Başakşehir Kayabaşı sosyal konutları kurası yapıldı13:53 - Kırlangıç yuvaları için zarar etmeyi göze aldılar13:50 - Güneydoğu'nun LGS'deki gururları13:47 - e-devlet de 'engelsiz' olacak13:45 - İBB'de yarın, devir teslim töreni yapılacak13:44 - Sağlık çalışanları hakkındaki FETÖ davası: 1 ceza, 3 beraat istemi13:40 - Üçüncü çeyrekle birlikte Türkiye ekonomisi büyüme trendine girecek13:31 - Jandarma'dan ince çalışma, hırsızları 'ayak izi'nden yakaladı
13:28 - Türk kara yolu taşımacılarının Macaristan'da önü açılacak13:24 - 2. Çiftlikbank vakası... Polis ve asker de dolandırıldı13:20 - Merkez bankaları para musluklarını yeniden açıyor13:18 - Ulaştırma Bakanlığı'ndan 'sosyal medya' uyarısı13:14 - Bankaya götürdüğü 4 milyon 795 bin avro ile kayıplara karıştı13:12 - Borsa, günün ilk yarısında yükseldi13:09 - Kaynanasını kanlı bez ile tehdit edip gasp etti, tutuklandı13:05 - 15 Temmuz sonrası Konya'da ilk tatbikat
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam