1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İl Sağlık Müdürlüğü teşkilatında değişiklik yapıldı

Sağlık Bakanlığı il sağlık müdürlüğü teşkilatlarında değişiklik yaptı. Yapılan düzenlemeyle, Başkan ve Başkan Yardımcısı sayıları değişti. Yönergede yapılan değişiklik sonucu pozisyonu iptal edilenlerin sözleşmeleri, sözleşme süresinin bitimine kadar devam edecek.
16 Ekim 2019 10:28
Yazdır
İl Sağlık Müdürlüğü teşkilatında değişiklik yapıldı

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 İl Sağlık Müdürlüklerine gönderilen resmi yazıda Taşra Teşkilatı Kadro Standartları ile Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönergede Değişiklik yapıldığı bildirildi.

Yapılan değişiklikle, Nüfus dağılımına göre illerde Başkan-Başkan Yardımcısı sayıları ve oluşturulacak birimlerde değişiklik yapıldı.

Yönergenin Tamamı için tıklayınız.

İşte İl Grubu ve Hizmet Alanlarına Göre Başkan ve Başkan Yardımcısı Sayıları

SAĞLIK BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATI KADRO STANDARTLARI İLE ÇALIŞMA USUL VE ESASLARINA DAİR YÖNERGEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN YÖNERGE

MADDE 1- 7/11/2017 tarihli ve 51275 sayılı Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Kadro Standartları İle Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönerge'nin 8 inci maddesinin ikinci fıkrasının üçüncü cümlesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
"Müdür, bu yetkisini ilgili mevzuatına göre alt kademede bulunan yöneticilere devredebilir."

MADDE 2- Aynı Yönergenin 6 ncı maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
"MADDE 6- (1) İldeki sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesi amacıyla her ilde bir müdürlük kurulur.
(2) Müdürlükte kurulacak başkanlıklar ile başkan ve başkan yardımcıları sayıları Ek-l'de belirtilmiştir.
(3) Müdürlük bünyesinde, Ek-2'de belirtilen iş ve işlemleri yürütmek üzere Ek- 3'te belirtilen birim isimleri ve birim sayıları esas alınarak birimler kurulur. Ek-3'te belirtilen birimler dışında birimler kurulmaz. Şehir Hastaneleri Birimi, şehir hastaneleri kurulan/planlanan illerde kurulur. Birimlerin sorumluluğu şube müdürleri ve/veya uzmanlar tarafından yerine getirilir."
(4) Birden fazla ildeki sağlık hizmetlerinin bir arada değerlendirilmesi, gelişmişlik farklarının giderilmesi ve hizmetlerin ve ihtiyaçların müşterek planlanması amacıyla Bakanlıkça belirlenen illerdeki müdürlerden biri koordinatör olarak görevlendirilebilir."

MADDE 3- Aynı Yönergenin Ek-I, Ek-II, Ek-III ve Ek-V sayılı cetveli ekteki şekilde değiştirilmiştir.

MADDE 4- Aynı Yönergeye aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.
"GEÇİCİ MADDE-1 (1) Bu Yönergede yapılan değişiklik sonucu pozisyonu iptal edilenlerin sözleşmeleri, sözleşme süresinin bitimine kadar devam eder. Bunların görev, yetki ve sorumlulukları Yönergede belirtilen hususlar çerçevesinde İl Sağlık Müdürü/Başhekim tarafından belirlenir.

Yürürlük
MADDE 5- Bu Yönerge Bakan Onayı ile yürürlüğe girer.

Yürütme
MADDE 6- Bu Yönerge hükümlerini Sağlık Bakanı yürütür.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
15:48 - 'Halkımızı türbanlısıyla, başörtülüsüyle, başı açık kadınlarıyla kucaklıyoruz'15:43 - Öğretmen köyünü anlattı, MEB'in yarışmasında birinci oldu15:42 - Antalya'da 48 tiyatrocu işten çıkarıldı15:35 - Adana'da PKK sanıklarına ceza15:35 - Mardin İl Milli Eğitim Müdürü görevden alındı15:32 - Tecavüz dendi, fuhuş pazarlığı çıktı15:30 - Göç İdaresi, 48 kişilik personel alımında sözlüye kalanları açıkladı15:28 - Almanya'ya nitelikli iş gücü Türkiye'den gidecek15:26 - İstinaftan, beraat veya takipsizlik kararı almış olanların davalarına yönelik emsal karar15:20 - AK Parti'li Zengin ve CHP'li Özkoç'un tartışması tutanaklarda
15:17 - BİLSEM'lere öğretmen seçme kılavuzu yayımlandı15:15 - Durakta otobüs bekleyenler matematik sorularına kafa yoracak15:14 - 'Askerimize olan selamımızla çok büyük bir güç ve moral kazandık'15:10 - Öğretmenlerin Alan Değişikliği atama takvimi yayımlandı15:10 - TBMM Genel Kurulu toplandı15:05 - EBRD, obilet.com'a yatırım yaptı14:59 - Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü, kazada yaralandı14:50 - 'Keşanlı Ali'nin ilk günden tespihini kırdılar
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Okullardaki ara tatil uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam