1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Öğretmene mobbing uygulayan okul müdürüne dava açıldı

Anadolu Eğitim Sendikası Kırşehir İl Temsilciliği, Şenol Dönmez'in çalıştığı kurum müdürü tarafından uygulanan Mobbing ve baskı sonucunda okul müdürüne dava açıldı.
15 Nisan 2021 20:22
+Aa- Yazdır
Öğretmene mobbing uygulayan okul müdürüne dava açıldı

Sosyal Bilgiler Öğretmeni Şenol Dönmez ile birlikte basın açıklamasında bulunan Anadolu Eğitim-Sen Kırşehir temsilcisi Ramazan Kırbuğa, '' Anadolu Eğitim Sendikası Kırşehir Şube Başkanı Ramazan Kırbuğa ise , ''Şenol Dönmez hocamız bizim sendika üyemiz.Kendisi son 2-3 yıldır çocuğunun kanser hastalıkları nedeniyle yaşadığı sıkıntılardan dolayı çocuğunun raporunu okula vermiş olmasına rağmen okul mdürü tarafından kendisine uygulanan mobbingi biz de sendika temsilcilği olarak üyemizin hakkını aramak adına savcılığa suç duyurusunda bulunarak hakkını aramak için elimizden gelen herşeyi yapacağız.Daha önce buna benzer bir durumda aynı kurumda ki başka bir olayda diğer öğretmen arkadaştan istenmeyen evraklar üyemiz Şenol Hocamızdan istenmiş , kendisi Ankara'ya çocuğunun tedavisi için gittiğinde doktor raporlarıyla ve kendisinin bir an önce okula gelmesi konusunda baskı yapılmış , yine okuldaki ders dağılımları ve kurs dağılımları ile ilgili kendisine psikolojik baskı yapılmış.

Aylar öncesinde cimere şikayet edilmesine rağmen hatta 7-8 kez şikayette bulunmasına rağmen soruşturmanın geç başlatılmış, soruşturmanın geç başlatılmasına rağmen şahit olarak gösterdiğimiz öğretmen arkadaşlarımızın bir kısmının hiç dinlenmemesi, dinlenenlerin de söylediklerini rapora tam olarak yansıtılmadığı saptanmıştır.Bu inşallah son olur.Diğer öğretmen arkadaşlarımızda bu konularla ilgili sıkıntılar

yaşayabilir. Bu konunun örnek teşkil etmesi devletin verdiği makam ve koltukların kişilerin kendi şahsi çıkarları noktasında kullanmamaları, devletin gerektirdiği noktada kullanarak hizmet etmeleri gerekir ve inşallah attığımız bu adım kendilerine örnek olur.Bizler hem üyelerimiz hem de öğretmen arkadaşlarımızın yaşayacağı bütün sıkıntılarda her konuda yanlarında olmaya devam edeceğiz.İnşallah adalet ve hak yerini bulur.Bütün temennimiz bu yönde.'' açıklamasında bulundu.

Şenol Dönmez'in avukatı Mahmut Şerafettin Öztürk ise , ''Şenol Dönmez hocamıza yapılan mobbing ve baskı sebebiyle Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Boztepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Dağıstan , Boztepe İlçe Şube Müdürlüğü ve Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün taramıza verilmeyen müfettiş kararları nedeniyle hukuki yollara başvurarak şikayet dilekçemizle birlikte savcılığa başvurarak hukuksal yolları deneyeceğiz.'' ifadelerine yer verdi.

Bugün gelinen nokta da ise açılan dava karara bağlandı. Anadolu Eğitim Sendikası Kırşehir İl Temsilcisi Ramazan Kırboğa'nın yaptığı yazılı açıklamada Okul Müdürü Aziz Maraşlı'ya Kınama cezası verildiğini kamuoyu il paylaştı.

Yapılan açıklamada; "Anadolu Eğitim Sendikası Kırşehir İl Temsilciliği olarak daha önce gündeme getirdiğimiz üyemiz Şenol DÖNMEZ'in çalıştığı kurum müdürü tarafından maruz kaldığı baskı ve mobbing iddiamız doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan idari soruşturma neticelenmiştir.

Yapılan idari soruşturma neticesinde okul müdürü Aziz Maraşlı'ya sübuta ermiş üç ayrı konudan dolayı üç tane KINAMA cezası verilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan bu idari soruşturma kararının,ADLİ olarak devam etmekte olan MOBBİNG davamıza da ışık tutacağı inancındayız.

Mobbing davamız sonuçlandığında konunun ve neticenin tamamı hakkında siz değerli kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
30 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
06:40 - Türkiye, İran, Pakistan ve Katar Filistin'i korumada öncülük edecek06:29 - Hava sıcaklığının artmaya devam etmesi bekleniyor - Haritalı06:15 - Guinness'e başvuru yapacaklar: Belediyeye karşı en uzun grev rekoru06:07 - Netanyahu'dan Gazze açıklaması: Kararlıyım01:52 - YÖK, Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik01:50 - Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalar Hakkında Yönetmelik
01:49 - Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik01:46 - Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumuna Ait Boş Kadrolarda Değişiklik01:41 - 16 kuruma ait dolu/boş kadro kararnamesi yayımlandı01:33 - AK Parti Gazze ve Kudüs için Meclis'te genel görüşme isteyecek00:49 - Soylu, PKK'lı terörist 'Sofi Nurettin'in etkisiz hale getirilmesi nedeniyle MİT ve TSK'yı kutladı00:41 - Biden'dan 'ateşkes' açıklaması: Netanyahu ile görüştü
00:02 - İl Milli Eğitim Müdürlüklerindeki şube müdürlüğü sayıları doğru belirlenmiyor!00:01 - 18 Mayıs 2021'den önemli gündem başlıkları23:46 - İkinci el oto alım satım piyasası durgunluğunu koruyor23:38 - Devlet desteğiyle mantar üretimi! Bin kişiye iş sağladı23:35 - Kol ağrısı diye gitti, kanser olduğu ortaya çıktı
23:31 - TMO, 2021 hububat ve bakliyat alım detaylarını belirledi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
17 Mayıs ila 1 Haziran arasında, hafta sonlarında, sokağa çıkma kısıtlamasına devam edilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam