1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ 2011 \ Hükümete KHK çıkarma yetkisi veren Kanun

Hükümete KHK çıkarma yetkisi veren Kanun

 
03 Mayıs 2011 15:57
Hazine ve DPT'de müsteşarlık kavgası
 
 
03 Mayıs 2011 07:30
Yetki yasasıyla, Maliye'deki denetim birimleri birleştirilecek
 
 
03 Mayıs 2011 00:02
6223 sayılı Yetki Kanunu, Resmi Gazetede...
 
 
14:21
02 Mayıs 2011
Hükümetin aldığı KHK yetkisi neleri içeriyor?Meclis Genel Kurulunda Nisan ayı içinde kabul edilen, "KHK çıkarmaya dair yetki tasarısı", 2 Mayıs 2011 tarihi itibariyle Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmıştır. Verilen yetki 6 süreyle geçerli olup, hükümet bu süre içerisinde birden fazla Kanun Hükmünde Kararname çıkarabilecektir. Hükümete verilen yetki tasarısı iki maddeden oluşmakta olup, söz konusu maddeler hizmetlerin bakanlıklar arasındaki yeniden dağılımı ile personelin durumunu düzenlemektedir. Yetki tasarısıyla ilgili özet bir bilgilendirme için başlığa tıklayınız.

* Sözleşmeliler yetki kanunuyla kadroya alınabilir

* Sözleşmeli personeller KHK ile kadro istiyorlar

 
 
02 Mayıs 2011 12:48
Gül'den KHK yetkisine onay
 
 
13:10
18 Nisan 2011
Sözleşmeliler yetki kanunuyla kadroya alınabilirBaşbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi çalışmalarına başladıklarını, bunun meclisten çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yapılıp yapılamayacağını araştırdıklarını, bu mümkün olmadığı taktirde 12 Haziran seçimleri sonrası kanun ile bu işin çözümleneceğini belirtmiştir. Meclisten geçen ve Cumhurbaşkanlığı makamının onayına sunulan yetki tasarısı, sözleşmeli personelin memur kadrolarına geçirilmesine imkan tanımaktadır. Bu nedenle bu söz, 12 Haziran seçimleri sonrasına bırakılmamalıdır.
 
 
13:30
06 Nisan 2011
Yetki tasarısının, Meclis Genel Kurulundan geçen son haliBakanlar Kuruluna, kanun yerine geçen "Kanun Hükmünde Kararname" çıkarma yetkisi veren tasarı, Meclis Genel Kurulunda kabul edildi. Tasarının 1. maddesinde, düzenleme yapılacak kanun numaralarının yanı sıra "Diğer kanun ve kanun hükmünde kararnameler" ibaresi de bulunmaktadır. Bu da, Bakanlar Kurulunun sadece sayılan mevzuatta değil tüm Devlet teşkilatında düzenleme yapmak istediğini göstermektedir. Daha önce de belirttiğimiz üzere, medyaya sadece "Bakanlıklar yeniden yapılandırılıyor" şeklinde yansıyan tasarıda, memur, sözleşmeli personel ve işçilerin özlük haklarında düzenleme yapılması konusunda da Bakanlar Kuruluna yetki verilmektedir. Tasarının Resmi Gazetede yayımı sonrasında, Bakanlar Kurulunun yapacağı düzenlemeler de Resmi Gazetede yer alacaktır.
 
 
11:19
29 Mart 2011
Hükümete KHK yetkisi veren tasarının TAM METNİBakanlar Kurulunca, 28 Mart 2011 tarihinde Meclise sevk edilen tasarıyla, 2002 yılı Kasım ayında iktidara gelen Ak Parti hükümeti ilk kez, KHK çıkarma yetkisi istedi. Söz konusu tasarının Mecliste kabul edilmesi halinde, düzenleme yapılacak konulardan birisi de memurlar, işçiler ve sözleşmeli personel ile diğer kamu görevlilerinin atanma, nakil seçilme, terfi, yükselme, görevden alınma ve emekliye sevk edilmelerine ilişkindir. İşte tasarının tam metni
 
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam