1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Tebrikler MEB!

Memurlar.net olarak ele aldığımız yazılarda bakanlığın bu işe el atması gerektiğini bir takvim yayımlayarak bu işi bir düzene ve takvime bağlaması gerektiğini vurgulamıştık. MEB, "Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliğin Uygulama Kılavuzunu" yayımlayarak Yönetici atamaları için düğmeye basmıştır.
05 Ocak 2010 15:22
+Aa- Yazdır

Bakanlık yayımladığı kılavuzda da belirttiği ?Yönetmeliğin ilk defa uygulanıyor olması nedeniyle, sınava dayalı yöneticiliklere ve müdür başyardımcılığına atamalar bu atama dönemine münhasır olmak üzere bu kılavuzda belirlenen takvime göre, isteğe bağlı, zorunlu ve diğer atama ve yer değiştirmelerine ilişkin yönetici atamaları ise Yönetmeliğin 23 üncü maddesinde belirtilen dönemler içinde kalmak kaydıyla illerce belirlenecek takvime göre yapılacaktır.?

cümleleriyle yönetici atamalarını önce Sınava Dayalı Müdürlük, Müdür Başyardımcılığı ve Sınava dayalı Müdür Yardımcılığı sıralamasına koymuştur.

Kılavuzu genel olarak incelediğimizde yapılan işin mevzuata ve amaca uygun olduğu gözlemlenmektedir.

Atamaların illere göre keyfiyet içermemesi için yapılan bu uygulamanın yerindeliğinin tekrar vurgularken başvuru ve atamalar sırasında yaşanacak sorunları zaman içerisinde ele alacağımızı belirtmek isteriz.

Yönetmeliğin yayımlanması, kılavuzun yayımlanması ve sürecin çözümü noktasında kararlılığı nedeniyle Sayın Bakan ÇUBUKÇU, Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN, Mevzuat Dairesi Başkanı Tahir KILIÇARSLAN ve Mevzuat Şubesi Şube Müdürü Kutlay ŞİMŞEK'e eğitimciler adına tebriği borç bilirim.

Elbet ki yapılan iş görevleri gereğidir fakat son yıllarda yaşadığımız keyfi uygulamaların önüne geçilerek böyle bir uygulamayı koymaları eğitim adına önemli bir gelişmedir.

Maksut BALMUK
Eğitim Yöneticisi

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
195 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
12:22 - İnternetten alışverişte tüketiciler 'mobil uygulamaları' tercih etti12:21 - Emlakçıyı darbettiği öne sürülen 3 şüpheli yakalandı12:20 - 'Cumhurbaşkanı Erdoğan, TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacak'12:18 - Arnavut yazar Bahiti: Filistin'in masum çocuklarını sadece Erdoğan koruyabilir12:16 - Takdir belgesi karşılığında öğrencilerini istismar etti12:07 - Ömer Çelik: Netanyahu hükümeti bir suç makinesidir
12:05 - Samsun'da DEAŞ operasyonunda 3 şüpheli yakalandı11:49 - AK Parti heyeti, CHP ve MHP heyetleri ile video konferans aracılığıyla bayramlaştı11:49 - Adana'da babasını öldüren zanlı tutuklandı11:48 - Ticarette engeller 'Engelsiz PttAVM.com Projesi' ile aşılıyor11:47 - Jandarmanın 'hassas burunları' Tunceli'de terörle mücadelede önemli görev üstleniyor11:47 - Afyonkarahisar'da polise mukavemet gösteren 4 şüpheli yakalandı
11:44 - Mükellefler Kovid-19 sürecinde vergi işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirdi11:44 - 'Cep'ten internet abone sayısı 65 milyonu geçti11:41 - Antalya'da otomobil evin bahçesine devrildi: 1 ölü, 2 yaralı11:40 - İki ilimizde bazı bölgeler karantinaya alındı11:40 - Adalar'daki atların akıbeti tartışılmaya devam ediyor
11:40 - YHT, Marmaray ve Başkentray'da '17 Mayıs' düzenlemesi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam