1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Tebrikler MEB!

Memurlar.net olarak ele aldığımız yazılarda bakanlığın bu işe el atması gerektiğini bir takvim yayımlayarak bu işi bir düzene ve takvime bağlaması gerektiğini vurgulamıştık. MEB, "Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliğin Uygulama Kılavuzunu" yayımlayarak Yönetici atamaları için düğmeye basmıştır.
05 Ocak 2010 15:22
Yazdır

Bakanlık yayımladığı kılavuzda da belirttiği ?Yönetmeliğin ilk defa uygulanıyor olması nedeniyle, sınava dayalı yöneticiliklere ve müdür başyardımcılığına atamalar bu atama dönemine münhasır olmak üzere bu kılavuzda belirlenen takvime göre, isteğe bağlı, zorunlu ve diğer atama ve yer değiştirmelerine ilişkin yönetici atamaları ise Yönetmeliğin 23 üncü maddesinde belirtilen dönemler içinde kalmak kaydıyla illerce belirlenecek takvime göre yapılacaktır.?

cümleleriyle yönetici atamalarını önce Sınava Dayalı Müdürlük, Müdür Başyardımcılığı ve Sınava dayalı Müdür Yardımcılığı sıralamasına koymuştur.

Kılavuzu genel olarak incelediğimizde yapılan işin mevzuata ve amaca uygun olduğu gözlemlenmektedir.

Atamaların illere göre keyfiyet içermemesi için yapılan bu uygulamanın yerindeliğinin tekrar vurgularken başvuru ve atamalar sırasında yaşanacak sorunları zaman içerisinde ele alacağımızı belirtmek isteriz.

Yönetmeliğin yayımlanması, kılavuzun yayımlanması ve sürecin çözümü noktasında kararlılığı nedeniyle Sayın Bakan ÇUBUKÇU, Personel Genel Müdürü Necmettin YALÇIN, Mevzuat Dairesi Başkanı Tahir KILIÇARSLAN ve Mevzuat Şubesi Şube Müdürü Kutlay ŞİMŞEK'e eğitimciler adına tebriği borç bilirim.

Elbet ki yapılan iş görevleri gereğidir fakat son yıllarda yaşadığımız keyfi uygulamaların önüne geçilerek böyle bir uygulamayı koymaları eğitim adına önemli bir gelişmedir.

Maksut BALMUK
Eğitim Yöneticisi

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
195 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
12:33 - 2020 LGS yerleştirmeleri için ek kapasite oluşturuldu12:32 - Fenomen'in annesinden yürek yakan sözler! Ailemiz yok oldu12:29 - İmamoğlu'nu eleştirdi, pişmanlık videosu şartıyla uzlaştı12:21 - İdlib'li babanın kızıyla yürek yakan kahkahası oyun zannediyor12:14 - Gün ortası döviz fiyatları12:11 - Gıda denetimine WhatsApss şikayet hattı geliyor12:04 - Adana'da FETÖ'nün 'büyük bölgecisi'ne 8 yıl 9 ay hapis12:03 - Emniyet Müdürü'nün şehit edilmesi soruşturmasında gözaltı süresi uzatıldı12:02 - DPB'nin görevleri, Çalışma Genel Müdürlüğüne devredildi12:00 - Vali ile öğrencilerin sosyal medyadaki 'kar tatili pazarlığı' güldürdü
11:58 - Bankacılık dışı finans sektörü 3,2 milyar lira net kar elde etti11:48 - Dayak yiyen Suriyeli, şikayete giderken yolda öldü11:38 - Gıda mühendislerinden 'Tağşiş cezaları caydırıcı değil' uyarısı11:35 - 15 saniyede hırsızlık güvenlik kamerasında11:28 - Şırnak'ta FETÖ ve PKK'dan yakalanan 35 şüpheliden 3'ü tutuklandı11:25 - FETÖ, TSK'deki elemanlarına liseden itibaren kod isim vermiş11:25 - Sigara içenlerin sayısı % 30 azaldı11:24 - Kargodan gelen paketten deterjan çıktı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
İş Bankası'ndaki CHP hisseleri, Hazine'ye devredilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam