1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

'Islak imzalı belge'nin tam metni

28 Haziran 2010 17:40
Yazdır

Kamuoyunda 'AK Parti ve Gülen'i bitirme planı' olarak bilinen eylem planıyla ilgili hazırlanan iddianamede yer alan sanıklar, bugün hakim karşısına çıktı. Belgede yer alan imzanın, Adli Tıp Kurumu ve jandarma kriminal dahil birçok kurum tarafından Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek'e ait olduğu tespit edilmişti.

Dursun Çiçek'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılanmasına esas teşkil eden "İrticayla Mücadele Eylem Planı" başlıklı belgenin tam metni şöyle;

İRTİCAYLA MÜCADELE EYLEM PLANI

1. DURUM

a. İrticai gruplar tarafından TSK başta olmak üzere devletin resmi kurumlarını yıpratmak üzere yoğun faaliyetler yürütülmekte. Ergenekon adı altında TSK'ya büyük emekleri geçmiş emekli ve muvazzaf askeri personele yersiz ithamlarda bulunularak lekelemeye çalışılmaktadır.

b. Düşman unsurlar:

1 ? Atatürk ilke ve inkılaplarını ortadan kaldırarak laik, demokratik, sosyal hukuk devletini yıkmak ve yerine dini esaslara dayalı bir rejim kurma hedeflerini engelleyecek tek kurum olarak TSK'yı görmekte,

2 ? Elde ettikleri TSK'yı yıpratıcı bilgi ve belgeleri kendilerine müzahir medya organları kanalıyla yayınlamakta,

3 - Halkın yoğun ilgi gösterdiği birlik ve beraberlik mitinglerini Ergenekon tarafından maksatlı olarak planlamış gibi göstermekte,

4 ? TSK'nın Ergenekon çatısı altında başta PKK terör örgütü olmak üzere çeşitli terör örgütleriyle işbirliği yaptığını iddia etmekte,

5 ? Üst düzey komutanlar hakkında Yahudi, Ermeni, Sabetaycı vb.. oldukları şeklinde asılsız haberler yapılmakta,

6 ? Kamuoyunu meşgul etmek ve bilgi kirliliği yaratmak üzere TSK personeline ait olduklarını iddia ettikleri ses ve görüntü kayıtlarını yayınlamaktadırlar.

c. Dost unsurlar:

1 ? Basın yayın organları kanalıyla irticai grupların iç yüzünü gösteren propaganda çalışmaları planlı bir şekilde yürütülmekte,

2 ? TSK personeli ve ailelerine yönelik bilgilendirme faaliyetleri icra edilmekte,

3 ? TSK içine sızdırıldığı değerlendirilen personel ve aileleri ile bunların irtibatta olabilecekleri kişiler takip ve kontrol altına alınmakta,

4 ? Bilgisayar ve doküman güvenliği konusundaki tedbirler artırılmaktadır.

2. VAZİFE

İrticai oluşumların iç yüzünü göstererek bu konudaki tereddütlere son vermek ve söz konusu örgütlere olan kamuoyu desteğini ortadan kaldırmak, Ergenekon kapsamında yapılan yıpratıcı kampanyaların etkisini azaltmak, TSK'ya yönelik olan yapılan olumsuz propagandalara son vermektir.

3. İCRA

a) Harekat Tasarısı:

1 ? Genel Bilgiler: Laik ve demokratik düzeni yıkarak şeriata dayalı bir İslam devleti kurma hayalinde bulunan AKP Hükümeti ve ona destek veren çeşitli gruplar ile Fethullah Gülen grubu başta olmak üzere radikal dini oluşumlar hakkındaki gerçekleri gün yüzüne çıkarmak, kamuoyu desteğini kırmak ve faaliyetlerine son vermek üzere bilgi destek faaliyetleri icra edilecektir.

b) Faaliyet, bir birine senkronize şekilde 3 bölümde icra edilecektir:

a ?Planlama ve Genel Faaliyetler:

1 ? İcra edilen propagandalarda dine karşı olunmadığı teması işlenecektir.

2 - Eylemler, Ergenekon davasının gündemi değiştiriliyor havası oluşmadan planlanacak, dinci medyanın bu konuyu işlemesine imkan tanınmayacaktır.

3 ? "Fethullah Gülen (FG)'ciler gemi azıya aldılar. Doğrudan TSK'ya saldırıyorlar" teması işlenecek, bu kapsamda muhafazakar vatandaşların bile "Pes doğrusu biz de Elhamdülillah Müslümanız ama FG'ciler resmen TSK'ya saldırmak için provokasyon yapıyorlar." Dedirtecek çalışmalar yapılacaktır.

4 ? Sakıncalı/Şüpheli kategorisindeki irticacı subaylar ve astsubayların irticai propaganda yaptıklarına dair ihbar çalışmaları yapılacak, müteakiben bu kişilerin ahlaki yönden olumsuzluklarıyla ilgili haberler yapılacaktır.

5 ? İrticacı TSK personeline yapılan operasyon kapsamında tespit edilememiş diğer irticai TSK personeline yönelik korkutucu propaganda geliştirilerek, bu kişilerin hata yaparak tespit edilmeleri veya kendiliğinden çözülmeleri sağlanacaktır.

6 ? Askeri suç kapsamında yapılacak ışık evleri baskınlarında, silahlı terör örgütü oluşturmak doğrultusunda; silah, mühimmat, plan vb.. materyal bulunması sağlanarak, FG Grubu "Silahlı Terör Örgütü" Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü (FSTÖ) kapsamına aldırılacak ve soruşturmaları askeri yargı kapsamında yürütülecektir.

7 ? Ilımlı İslam konusu özellikle vurgulanacak, FG'cilerin ABD güdümünde hareket ettikleri ve İslam'ın orijinalini bozmak istedikleri hususu yoğun olarak dile getirilecektir.

b ? Medya Faaliyetleri:

(1) İskender Evrenesoğlu, Ömer Öngüt gibi hazırda beklettiğimiz elemanlara medyatik eylemler ve söylemler yaptırılacak ve bu kişiler FG'ciler başta olmak üzere diğer irticai gruplara özdeşleştirilerek, kamuoyunun tüm bu gruplar arasında benzerlik kurması sağlanacaktır.

(2) Yakalanan veya çözülen TSK personelinin bizim belirlediğimiz temalar doğrultusunda beyanlarda bulunmaları ve bu açıklamaların basında geniş yer bulması sağlanacaktır.

(3) Ergenekon kapsamında tutuklanan TSK personelinin masum olduğu, irticayla etkin şekilde mücadele ettikleri için üzerlerine iftira atıldığı şeklinde haberler yaptırılacaktır.

(4) Nurettin Veren gibi isimlerin TV programlarında FG grubu hakkında bizim istediğimiz temalar doğrultusunda açıklamalar yapmaları sağlanacaktır.

(5) Kurdoğlu cemaati ve benzeri diğer cemaatlere mensup TSK personelinin TSK ile ilişkileri kesilirken FG grubuna mensup oldukları için atıldıkları şeklinde haberler yaptırılarak, kamuoyunda FG grubunun büyük yara aldığının düşünülmesi sağlanacaktır.

(6) PKK terör örgütünün Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ile Irak'ın Kuzeyi'nde bulunan FG'cilere ait okul, dershane ve yurtlara eylem yapmıyor olmasının iki örgüt arasında bağ olduğu ve anlaştıklarının açık bir göstergesi olduğu yönünde haberler yaptırılacaktır.

(7) Vatandaşlar tarafından yoğun olarak izlenen ve gündemdeki olaylar hakkında kamuoyunu yanlış yönlendiren, "Kutlar Vadisi", "Kollama" ve "Tek Türkiye" benzeri diziler hakkında olumsuz haberler yaptırılarak söz konusu dizilerin güvenilirliğini yitirmesi sağlanacaktır.

(8) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul öğrencilerine ait ibaret görüntü ve haberlerinin medyada yoğun olarak yer almasını sağlayarak, Milli eğitim Bakanı kamuoyu nezdinde yıpratılacaktır.

(9) AKP mensuplarının ülkemizde ekonomik krizin etkisinin ciddi olarak hissedildiği bir dönemde, lüks yaşamlarından taviz vermedikleri yönünde haberler yaptırılarak, bu durumun hem "İslam anlayışıyla çeliştiği", hem de uygulamaya çalıştıkları "Halk adamı" yaklaşımlarının gerçeği yansıtmadığı konusunda kamuoyu bilgilendirilecektir.

(10) Ermenistan ve Yunanistan ile ilgili kamuoyunda tepki uyandıracak haberler sürekli gündemde tutularak milliyetçi partilerinin tabanının genişletilmesi sağlanacaktır.

c) Kara Propaganda Faaliyetleri:

(1) Son dönemde geniş yankı bulan ses kayıtları konusunda bilgi kirliliği yaratmak üzere irticacılar tarafından yayınlanmış gibi gösterilecek, ama dinleyenlerin bizi haklı bulacağı tarzda ses kayıtları düzenlenecektir.

(2) Çeşitli bilgi ve belgeler ile ilgili ortaya yem atılarak yakalanan personel hangi gruba ait olursa olsun FG'ci oldukları şeklinde ifade vermeleri sağlanacak ve bahse konu personelin adı basında duyulduktan sonra ahlaki açıdan olumsuzluklarıyla ilgili haberler yaptırılacaktır.

(3) Yukarıda açıklanan şekildeki personelin, sıradan dahi olsa arkadaş çevresindeki en olumsuz kişi onların en yakın arkadaşı gibi gösterilerek, FG'cilerin içyüzüymüş gibi düşünülmesi sağlanacaktır.

(4) İhbara dayalı ev baskınları yaptırılarak, buralarda silah ve mühimmatın yanı sıra FG'ciler ile irtibat kurulması istenen oluşumlara (Yahudilik, CIA, Mossad, Moon Tarikatı, Humeyni; vb?) ait objelerin aynı ortamda bulunması sağlanacaktır.

(5) Ev baskınları kapsamında Alevi düşmanlığını körükleyici bilgi ve belgelerin evlerde bulunması sağlanacaktır.

(6) İzleyici veya dinleyici kitlesi fazla olan radyo televizyon programlarına farklı bir kimlikle, canlı yayın esnasında, telefonla bağlanılarak; FG'ci maskesi altında konuşmalar yapılarak tahrik olmuş bir FG'ci gibi, "Evet, kardeşim, bizimle uğraşan herkes Ergenekoncudu, onlarla uğraşmak bizim boynumuzun borcudur. Bizimle uğraşmaya kimsenin gücü yetmez." Şeklinde açıklamalar yapması sağlanacaktır.

(7) AKP mensubu kilit haberleşmeciler tarafından kamuoyuna çelişkili açıklamalar yaptırılarak, AKP içerisinde ciddi anlamda anlaşmazlık ve bölünmeler yaşanıyormuş şeklinde algılanması sağlanacaktır.

Dursun Çiçek

Dr. Dz. P. Kur. Kd. Albay

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
22:20 - Cumhurbaşkanı, HDP önündeki aileleri telefonla aradı22:08 - 9 yaşındaki İrfan, Selanik'ten birincilikle döndü22:03 - Altın fiyatları, düğün yapacakları düşündürüyor21:58 - İzmir'de bulunan liseli 3 kız, 'macera' için evden kaçmış21:53 - Kapıköy Gümrük Kapısı'na sahra hastanesi kuruluyor21:48 - Sigarayı bırakan klima ustası, 5 yılda 90 bin lira biriktirdi21:43 - Bakandan Şirin Payzın'a esprili yanıt21:38 - Şehit Altuğ Verdi soruşturmasında 3 tutuklama21:33 - Erdoğan başkanlığındaki Varlık Fonu Toplantısı sona erdi21:28 - 2 ülkede daha koronovirüs tespit edildi
21:23 - Erdoğan açılışını gerçekleştirmişti! Yüzde 45 değerlendi21:18 - Türk ve Rus heyetlerinin görüşmeleri sona erdi21:13 - 'Savunma sanayisinde dışa bağımlılık yüzde 30'a indi'21:08 - Sakarya'da üretilen otomobiller dünya yollarında21:03 - Koronavirüs altın fiyatlarında oynaklığı artırdı20:58 - Elazığ'da depremzedelere kira yardımı ödemeleri başladı20:53 - Maaşının bir bölümünü sokak hayvanlarına harcıyor20:48 - Yarın Regaip Kandili
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam