1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Meclis tatile hazırlanıyor

12 Haziran 2012 11:53
Yazdır

Meclis, çalışma süresi uzatılmazsa Anayasa uyarınca 1 Temmuz'da tatile girecek. TBMM'nin gündeminde çıkarılması gereken önemli düzenlemeler bulunuyor.

Ak Parti Grubu, 1 Temmuz'a kadar yasalaştırmayı planladığı tasarı ve teklifler konusunda daha önce CHP, MHP ve BDP'ye bilgi verdi. Şu ana kadar listede yer alan 21 düzenlemeden 9'u yasalaşırken, bazıları komisyon ve genel kurulun gündeminde bulunuyor, ancak bazıları ise henüz Meclise sevk edilmedi.

1 Temmuz'da yürürlüğe girecek Türk Ticaret Kanunu'nun 55 maddesinde değişiklik yapılması amacıyla hazırlanan öneri, Ak Parti tarafından grupların görüşüne sunuldu. Uzlaşılması halinde değişiklikler, grupların ortak imzasıyla teklif haline getirilip Meclis Başkanlığı'na sunularak, hızla yasalaştırılması amaçlanıyor.

Sağlık Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı teşkilat kanunlarında yapılacak değişiklikler de henüz TBMM'ye sevk edilmedi. Ayrıca, Dışişleri Bakanlığı Teşkilat Kanunu'nda yapılacak değişiklik için ise Hükümet'in görüşü bekleniyor.

TBMM Genel Kurulu'nun gündeminde bulunan yargı hizmetlerinin etkinleştirilmesi amacıyla hazırlanan 3. Yargı Paketi, amele birliği biriktirme ve yardımlaşma sandığında işveren katkı payının düşürülmesi, Türkiye İnsan Hakları Kurumu kurulmasına ilişkin tasarıların yanı sıra komisyonların gündemindeki Kolluk Gözetim Komisyonu kurulmasını içeren yasa tasarısı, ticari sır, banka sırrı ve müşteri sırrı hakkında kanun tasarısının da yasalaştırılması bekleniyor.

Listede bulunan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES), İş Sağlığı ve Güvenliği ile Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsman) kurulmasına ilişkin tasarılar ise

gündemin ön sıralarına çekilerek bu hafta yasalaştırılması planlanıyor.

Bu düzenlemelerin yasalaştırılması halinde Meclis'in 1 Temmuz'da tatile girmesi hedefleniyor.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
13:08 - Okul öncesi çocuklar hastalıklarını resim çizerek anlattı13:03 - Cinnet getirip mahallede herkesi öldürmek istedi12:57 - 'Rekabet Kurumunun yaptığı aslında bir ön soruşturma'12:55 - Türk halk müziği sanatçısı Ali Gürlü vefat etti12:55 - Gaziantep'te açık yer toplantıları yasaklandı12:55 - Suriye rejimi, 8. Türk gözlem noktasına ağır silahlarla saldırdı12:54 - İzmir'deki orman yangınının nedeni araştırılıyor12:47 - Öğretmenlerin, mazeret tayinlerine başvuruları alınmaya başlandı12:40 - Başsavcılık, Van'daki tartışmalı gözaltı için resen soruşturma başlattı12:38 - Batman'da 4 muhtar görevden uzaklaştırıldı
12:27 - Selvi: Kabinede radikal bir değişiklik olmayacak12:26 - Çeyrek altın ne kadar?12:21 - Doların yükselişi devam ediyor: 5,76 TL12:17 - Bakan Varank: Yapay Zeka Enstitüsü kurmayı planlıyoruz12:16 - Ordu'daki arazi anlaşmazlığında 1 kişi hayatını kaybetti12:12 - Bakan Pakdemirli: Yerel eylem grubu derneklerine 22 milyon avro destek verilecek12:02 - Türk-İş Başkanı'na 'mikrofon' tepkisi: Sen hiç konuşma!11:52 - Müvekkilin üst geçitlere yazdığı küfürler avukatı zor durumda bıraktı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam