1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Öğretmen adayları yem bekleyen güvercinler mi?

01 Ekim 2012 01:47
+Aa- Yazdır

Geçtiğimiz hafta içerisinde, Başkent Öğretmenevindeki bir toplantı sırasında, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer 5 kişilik bir öğretmen adayı tarafından protesto edildi.

Protesto sonrasında, Bakan Dinçer protestoyu yapan öğretmen adaylarıyla bir görüşme gerçekleştirdi.

Bu görüşmede, hayvan yetiştiriciliği bölüm mezunlarının neden ücretli öğretmen olarak görevlendirildiği de gündeme geldi. Bakan Dinçer, öğretmenlik formasyonuna sahip adayların ücretli öğretmenliği tercih etmediğini bu nedenle herhangi bir fakülte mezununu tercih etmek zorunda kaldıklarını anlattı.

Ancak konuşmanın ilerleyen bölümlerinde, Bakan Dinçer'in yanındaki Adana Milletvekiline dönerek "Ben öğretmen adaylarını Eminönü'nde bekleyen güvercinlere benzetiyorum. Bekliyorlarki önlerine birisi yem atsın. İşte bu yüzden çocuklarımın hiç memur olmasını istemedim" dediği belirtilmektedir.

memurlar.net olarak görüşmeye katılan bazı öğretmen adaylarıyla görüştük. Bu yönde bir cümlenin sarf edildiğini belirtiyorlar ancak Bakanın kasdının ne olduğu konusu tam olarak açık değil.

Öyle tahmin ediyoruzki burada Bakan Dinçer öğretmenlik bölüm mezunlarının sadece Devlet kapısını tercih etmemesi gerektiğini, özel sektörü de düşünmesi gerektiğini anlatmaya çalışmış. Ancak cümleler motomot bu ise, Sayın Bakanın meramını ifade edemediği ve kullanılan cümlelerin bir aşağılama içerdiği çok açık.

Bakan Dinçer'in, gerçekten de tam olarak, "öğretmen adaylarını yem bekleyen güvercin olarak mı gördüğü" konusunu netliğe kavuşturması yerinde olacaktır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
163 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
02:40 - Fransa cumhurbaşkani macron'un islam karşiti açiklamalarina dair karar02:36 - Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliğinde Değişiklik02:33 - Denizlerde Faaliyet Gösteren Balık Çiftliklerinin Çevresel Yönetimi Yönetmeliği02:31 - İstanbul'da PKK operasyonu: Gözaltılar var01:15 - Kılıçdaroğlu, Osman Kavala, Ahmet Altan, Selahattin Demirtaş'ı sordu Adalet Bakanı cevap verdi01:06 - Gıda, tarım ve orman alanında yeni düzenlemeler: Meclis'te kabul edildi
00:40 - Fahrettin Altun'dan Charlie Hebdo dergisine kınama:00:24 - Kalın: Kişi haklarına saldırı ifade özgürlüğü değildir00:05 - 51 gündür yoğun bakımda olan Muhittin Böcek'in sağlık durumu hakkında yeni açıklama00:02 - 28 Ekim 2020'den önemli gündem başlıkları00:01 - Bekçilerin, sevk ve idare amirleri değişti00:01 - Sakarya'da, poliklinik muayeneleri durduruldu, ameliyatlar iptal edildi!
00:00 - Senin desteğin oldukça her ev okul23:58 - Peş peşe 2 dizi ekrandan çekiliyor!23:56 - İnternette yasa dışı tütün satışı tavan yaptı23:54 - Vestel, White Knight ve Hostess markalarını satın aldı23:45 - Sertap Erener isyan etti: Utanıyorum insan olmaktan
23:33 - 'Damadın İHA'ları diyen Tele 1'e Selçuk Bayraktar'dan yanıt
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Fransız mallarına boykot uygulanması yönündeki öneriyi;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam