1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daimi Kadrolarına İlk Defa İşçi Olarak Alınacaklar Hakkında Uygulanacak Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı

27 Aralık 2003 10:52
+Aa- Yazdır

Kamu Kurum ve Kuruluslarinin Daimi Kadrolarina Ilk Defa Isçi Olarak Alinacaklar Hakkinda Uygulanacak Sinav Yönetmeliginde Degisiklik Yapildı

Aşağıdaki yönetmelik değişikliğine göre, sivil havacılık sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlarda;
- Yyurt dışından görevlendirilecek personel ile
- Teknik personel (mühendis ve teknisyen), uzman, müdür ve daha üst unvanlı yönetici pozisyonlarına açıktan yapılacak atamalarda,
daimi işçi sınavı hükümleri uygulanmayacaktır.

Karar Sayisi : 2003/6574

Ekli ?Kamu Kurum ve Kuruluslarinin Daimi Kadrolarina Ilk Defa Isçi Olarak Alinacaklar Hakkinda Uygulanacak Sinav Yönetmeliginde Degisiklik Yapilmasina Iliskin Yönetmelik?in yürürlüge konulmasi; Bakanlar Kurulu'nca 8/12/2003 tarihinde kararlastirilmistir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daimi Kadrolarına İlk Defa İşçi Olarak Alınacaklar Hakkında Uygulanacak Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik

Madde 1- 18.5.1983 tarihli ve 83/6750 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daimi Kadrolarına İlk Defa İşçi Olarak Alınacaklar Hakkında Uygulanacak Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğine aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

"Geçici Madde 7- 24.11.1994 tarihli ve 4046 sayılı Kanuna tabi kuruluşlardan, sivil havacılık sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlarda; yurt dışından görevlendirilecek personel ile teknik personel (mühendis ve teknisyen), uzman, müdür ve daha üst unvanlı yönetici pozisyonlarına açıktan yapılacak atamalarda, 2004 yılı sonuna kadar geçerli olmak üzere, bu yönetmelik hükümleri uygulanmaz. Söz konusu atamalarla ilgili olarak Hazine Müsteşarlığı ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığının uygun görüşü çerçevesinde anılan kuruluşların kendi mevzuatındaki usul ve esaslara göre işlem yapılır."

Madde 2- Bu yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 3- Bu yönetmelik hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
18:05 - İİT Temsilciler Komitesi Türkiye'nin girişimiyle Cidde'de toplandı17:56 - 'Yüksek faiz ve döviz kuru konut satışlarını sınırlandırıyor'17:53 - Bosna Kasabı Karadzic, müebbet hapis cezasının geri kalanını İngiltere'de çekecek17:39 - Samsun-Ankara kara yolunda bayram haftasında araç sayısı düştü17:36 - Ölü köpeği otomobile bağlayarak sürükleyen kişi gözaltına alındı17:30 - Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, engelli gençleri kabul etti
17:26 - 11 yıldır aranan kadın ruhsatsız tabancayla yakalandı17:10 - Düzce'de işkence suçlamasıyla 6 yabancı tutuklandı16:52 - Eşini sopayla döven adamın görüntülerini kamera kaydetti16:37 - Osmaniye'de görülen toplu balık ölümleri nedeniyle inceleme başlatıldı16:32 - Avrupa İlaç Ajansı: AB'de kullanılan aşılar Hindistan varyantına karşı etkili görünüyor16:24 - Prof. Ceyhan'dan 'Favipiravir' ilacı açıklaması
16:00 - Koronavirüsle birlikte doktor ziyaretinde 'online' dönem15:55 - Diyanet Bayram Gazetesi yayın hayatına başladı15:55 - Kız arkadaşının ailesi evlenmelerine izin vermeyince 212 kilo verdi15:53 - MİT'in Gara'da operasyonunda 2 terörist etkisiz hale getirildi15:42 - Die Welt muhabiri Yücel'in 2 yıla kadar hapsi istendi
15:40 - Çanakkale'de atık toplama merkezinde yangın
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam