1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

EKPSS tercih sonuçları 18 gündür neyi bekliyor?

LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını ilan eden ÖSYM, 18 gündür engelli adaylarını bekletiyor
07 Ağustos 2017 15:29
Yazdır
EKPSS tercih sonuçları 18 gündür neyi bekliyor?

ÖSYM Başkanlığı 18 gündür EKPSS tercih sonuçlarını açıklamıyor.

Başkanlık daha önce de 2017/1, 2017/6 ve 2017/7 KPSS tercih işlemlerinde, binlerce adayı bekletmiş, sonuçları günler sonra açıklamıştı.

İnternet üzerinden alınan ve başka bir merciin onayı olmadan yürütülen tercih işlemlerde, neden bu kadar uzun süre açıklama yapılmadığına yönelik olarak hiçbir bilgilendirme yapılmıyor. Oysaki aynı tercih işlemleri geçtiğimiz yıllarda 1 ila 3 gün içerisinde açıklanıyordu.

Diğer taraftan aynı ÖSYM, LYS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına yönelik açıklama yapabiliyor. Bu da demektir ki, Başkanlık kamuoyundan gelen tepki büyüklüğüne göre bilgilendirme yapabilmekte...

Ancak, LYS'ye gelince açıklama yapan Başkanlığın, EKPSS'ye gelince, kamuoyu çok fazla takip etmediği için, sessiz kalması, açıklama yapılmaması kabul edilebilir değildir.

ÖSYM'nin bir an önce, daha bir kaç yıl önce varolan ve kamuoyunu bilgilendiren kendi kurumsal kodlarına dönmesinde fayda bulunmaktadır.

Başkanlığın bu haliyle, 2010'lu yıllardaki gibi bir havadan kurtulması, hesap vermesi ve şeffaf hale gelmesi gerekmektedir. Kapalı ve hesap veremeyen bir yapının bu gidişle, yeniden şayiaların merkezine dönüşmesi olasıdır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 4 68
Bu haber 91,832 defa okundu. 33 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam