1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Morbeyin listesindeydiler, ihraç oldu

Üniversitede çalışan bazı öğretim elemanları, ismi morbeyin mağdur listesinde yer almasına rağmen, 697 sayılı KHK ile ihraç oldular
12 Ocak 2018 19:10
Yazdır
Morbeyin listesindeydiler, ihraç oldu

Üniversitede çalışan bir öğretim elemanı, 28 Aralık'ta yayımlanan morbeyin uygulamalarından kaynaklı mağdur listesinde yer almasına rağmen, bugün ihraç oldu.

Memurlar.net olarak görüştüğümüz öğretim görevlisi, 28 Aralık'ta tesadüfen memurlar.net'te yer alan telefon listesinde telefonunu gördüğünü, daha sonra Savcılıkça çağrıldığını ancak, 12 Ocak 2018'te yayımlanan 697 sayılı KHK ile ihraç edildiğini belirtti.

Yine telefonda görüştüğümüz bir başka morbeyin mağduru, 5 ay cezaevinde kaldığını, telefonunun Savcılık listesinde yer aldığını ve 28 Aralık 2017'de tahliye edildiğini, bu tahliye üzerine, açıkta olduğu için göreve iade edilmeyi beklerken, tutukluluk halinden dolayı üniversitesinin daha önce YÖK'e yazdığı yazı esas alınarak, 12 Ocak 2018 itibariyle ihraç edildiğini belirtmektedir.

Yeri geldiğinde 1000 yıllık Devlet geleneğinden bahseden hükümetin, böyle bir hatayı yapması anlaşılır bir şey değildir.

Bu sorun, FETÖ'nin Android uygulamalarıyla Bylock'a bulaştırılan 11bin 480 kişilik mağdur listesinin tam ve zamanında, ilgili kurumlara ulaştırılmamasından ve Başbakanlık'ın bir merkezi denetim işlevini tam olarak yerine getirememesinden kaynaklanmıştır.

Umarız, yaşanan bu sorunlar, kısa bir süre içinde yayımlanacak iade KHK'sıyla düzeltilir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 34 85
33 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam