1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Üniversiteler öğretim görevlisi alımında hata yapmaya devam ediyor

Yönetmelik değişikliğine rağmen üniversiteler öğretim görevlisi alımlarında halen iki yıl tecrübe şartı veya öğrencilik şartı arıyor!
04 Ocak 2019 00:03
Yazdır
Üniversiteler öğretim görevlisi alımında hata yapmaya devam ediyor

Bildiğiniz üzere, "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" 09 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Söz konusu yönetmelikte yapılan düzenlemeleri aynı gün yayımlanan "Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Yönetmeliği Bütünüyle Değiştirildi" başlıklı haberimizde ayrıntılı olarak açıklamaya çalıştık.

Bu yönetmelikte yapılan en önemli düzenlemelerden birisi Yükseköğretim Kurulunun belirlediği 21 uzmanlık alanı haricinde tüm öğretim görevlisi atamalarında "TEZLİ YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ OLMAK" şartının getirilmesi oldu. (Bknz: Yükseköğretim Kurulu Belirlediği Uzmanlık Alanları)

Ancak, her ne kadar yönetmelik hükmü açık olsa da üniversiteler öğretim görevlisi ilan şartlarında hataya düştüler.

İŞTE ONLARDAN BAZILARI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
39 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam