1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

71 maddelik 'Torba Kanun' teklifi haberleri doğru mu?

Bugün Sabah, Milliyet ve Star Gazetelerinde yer alan gazeteler 71 maddelik torba kanun teklifinin TBMM Genel Kurulunda görüşüleceğine dair haberler doğru değildir
06 Ocak 2019 22:56
Yazdır
71 maddelik 'Torba Kanun' teklifi haberleri doğru mu?

Bugün Sabah, Milliyet ve Akşam gazetelerinde yer alan, memurlar.net editörleri tarafından da alıntılanan ve bir örneğine aşağıda yer verilen haberler doğru değildir.

Söz konusu teklif, daha önce 7146 sayılı Kanun olarak yasalaşmış ve 28 aralık 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Tıklayınız.

İŞTE DOĞRU OLMAYAN, DAHA ÖNCE TBMM'DE ONAYLANMIŞ HABER METNİ

TBMM Genel Kurulunda bu hafta, 71 maddelik Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi görüşülecek.

Teklife göre, Emniyet Genel Müdürlüğündeki tüm memurlar POLSAN'a ortak olacak.

Varlık finansmanı fonlarının sermaye piyasalarında yaptıkları işlemler nedeniyle elde ettiği gelir, banka ve sigorta muameleleri vergisinden istisna tutulacak.

THK ve sivil havacılık pilotları ile kabin memurlarına ödenen aylık ücretin gerçek safi değerinin yüzde 70'i gelir vergisinden istisna tutulacak. Devlet üniversitelerinin diş hekimliği fakültelerinin ilaç ve tıbbi malzeme alımlarına ilişkin borçları, Hazine ve Maliye Bakanlığından aktarılacak kaynakla ödenebilecek.

İmalat sanayisi yatırımlarındaki inşaat harcamaları dolayısıyla yüklenilecek KDV'nin iade uygulaması 2019 yılında da sürecek.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Sizce, Ankara Büyükşehir Belediyesini, hangi aday kazanır?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam