1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi o ilanı iptal etti

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ilanını iptal etti
29 Ocak 2019 10:15
Yazdır
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi o ilanı iptal etti

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından verilen öğretim üyesi ilanının iptal edilmesine dair düzeltme metni Resmi Gazete'de yayımlandı.

25 Ocak 2019 tarihinde gündeme taşıdığımız haberde; Eskişehir Osmangazi Üniversitesinin geçtiğimiz yıllarda bütçeden istisna tutulan öğretim üyesi atamaları ile ilgili Cumhurbaşkanlığı tarafından yeni bir karar alınmadan öğretim üyesi kadrosu ilan etmesinin hatalı olduğuna dikkat çekmiş ve ilanın iptal edilmesinin uygun olacağını dile getirmiştik.

Üniversite yönetimi hatalı ilanını; "2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununda öğretim üyesi kadro sayıları belli olmadığından dolayı" Resmi Gazete'de yayımladığı duyuru ile ilanı iptal etmiştir...
Not: Üniversiteler Cumhurbaşkanlığınca öğretim üyesi atamaları ile ilgili karar alındıktan sonra 2019 yılı içerisinde norm kadro sayılarına bağlı olarak ilana çıkabilecektir. Üniversitelerin Cumhurbaşkanlığınca karar alınmadan ilana çıkması yürürlükteki mevzuata aykırılık teşkil etmektedir.

İŞTE İPTAL EDİLEN İLANIN METNİ: :

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam