1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Üniversitenin ilanı kişiye özel ve mevzuata aykırı şartlar içeriyor!

Malatya Turgut Özal Üniversitesinin sözleşmeli personel alım ilanı kişiye özel düzenlemeler ve mevzuata aykırı şartlar içeriyor!
21 Mayıs 2020 11:56
+Aa- Yazdır
Üniversitenin ilanı kişiye özel ve mevzuata aykırı şartlar içeriyor!

Malatya Turgut Özal Üniversitesi tarafından 21 Mayıs 2020 tarihli Resmi Gazete'de 2 Büro Personeli, 1 Destek Personeli (Aşçı), 1 Avukat, 1 Psikolog, 2 Laborant ve 1 Mühendis olmak üzere toplam 8 (sekiz) sözleşmeli personel statüsünde kadro ilanı yayımlanmıştır.

Söz konusu kadroları incelediğimizde, birçok kadronun doğrudan başvuracak adaya yönelik sertifika şartlarıyla ilan edildiği, bazı kadroların ise "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"da yer alan düzenlemelere aykırı olarak ilan edildiğini görüyoruz.

Tablodan görebileceğiniz üzere, ilgili yükseköğretim kurumunun personel ihtiyacını karşılamak amacıyla Cumhurbaşkanlığı tarafından sınırlı sayıda verilen sözleşmeli personel pozisyonları kişiye özel birçok şart içermektedir. Sadece başvurması istenilen adaylara yönelik denetlenebilir ve hukuki olmayan birçok sertifika şartlarıyla diğer adayların müracaatları engellenmektedir.

Öte yandan, sözleşmeli personel alımlarında keyfiyet ve usulsüzlük o kadar arttı ki, Laborant pozisyonunda Diyetisyenlerin istihdam edildiğini görüyoruz. Sözleşmeli personel kadrolarının ilan aşamasında bir denetim mekanizmasının bulunmaması kişiye özel ilanları arttırdığı gibi, açıkça yürürlükteki mevzuat hükümlerine de aykırılık teşkil eden işlemlerin de çoğalmasına neden olmaktadır.

İdarelerin, "Şu kurum yapıyor, ben de yapayım" anlayışıyla devam etmesi sebebiyle yanlışın ve usulsüz işlerin doğruymuş gibi her kurumca yapılmasına hepimiz şahit oluyoruz.

İlave olarak, Cumhurbaşkanlığı ve diğer ilgili idarelerin ben kadroyu kuruma verdim, gerisi beni ilgilendirmez bakışı ve anlayışıyla, kişiye özel ilanların ne noktalara geldiğini umuyoruz onlarda görüyorlardır...

Aksi takdirde, görmemeye veya görüp tedbir almamaya devam ederlerse KPSS'den yüksek puan alıp atama bekleyen insanların ahlarını almanın elbet bir gün hesabının sorulacağını unutmamaları gerekir!

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
31 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
00:38 - Tosya Kaymakamlığı ev ziyaretlerine yasak getirdi00:02 - Sağlık Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personeli, görevde yükselme sözlü sınavdan 100 puan bekliyor00:02 - 30 Kasım 2020'den önemli gündem başlıkları00:00 - Altın birikimleriniz, güven altında23:23 - Karayolları, verileri yayımlayarak Cüneyt Özdemir'i yalanladı23:12 - Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
22:54 - Aldıkları köfte ekmek 3 bin 150 TL'ye mal oldu22:52 - CHP il başkanı koronavirüse yakalandı22:52 - Kuralları uymadı, polisi tehdit etti: Bu cezayı bozdururum22:50 - Mahkemeden Cemile hemşireyi üzecek bir karar daha22:44 - Çanak anten 16 aylık bebeği ölümden kurtardı!22:40 - Ankara dahil 12 ilde okul öncesinde eğitim uzaktan kararı
22:37 - Trafik polisi koronavirüse yenik düştü22:35 - Ev yangınına müdahale eden bir itfaiye eri yaralandı22:34 - Trump: Joe Biden 80 milyon oy almadı, inanmıyorum22:12 - İstanbul'da, CHP'li yönetici tecavüzden tutuklandı22:08 - 45 dakikada sigaradan kurtulmak mümkün
22:08 - MHP'li belediye başkanından MHP'li meclis üyesine dayak
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam