1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sayın Cumhurbaşkanımız gençlerin tek umudu sizsiniz

15 Şubat 2021 00:00
+Aa- Yazdır
Sayın Cumhurbaşkanımız gençlerin tek umudu sizsiniz

"SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ GENÇLERİN TEK UMUDU SİZSİNİZ"

İnşaat Mühendisleri,Harita Mühendisleri,Ulaştırma ve Trafik Teknikerleri ile İnşaat Teknikerleri 3 yıldır Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde görev alabilmek için atama bekliyor. Karayollarının 2019-2023 Strateji bütçe planında da açıkça belirtiyor ki işlerinin zamanında ve aksama olmadan yapılması için acilen teknik personel ihtiyacının karşılanması gerektiği ifade edilmektedir ancak KGM senelerdir bu bölümlere duyulan ihtiyacı dilekçelerle bildirmesine rağmen Strateji ve Bütçe Başkanlığından talep edilen kadrolarda yapılan büyük kırpmalar sonucunda kurumlar hizmet verme noktasında sıkıntı yaşamıştır.Talep edilen kadroların kırpılması ve bu bölümlere ayrılan az sayıdaki kadrolar yüzünden 2018 puanıyla atanamayıp yüksek puanlarla bekleyen gençler 2020/2 merkezi alımında da aynı mağduriyeti yaşamıştır.

"KARAYOLLARI NE ZAMAN ALIM YAPACAK"

Karayolları Genel Müdürlüğünden beklenen alım ile binlerce işsiz genç üniversite mezunu için atama şansının doğacağı aşikardır.Üniversite mezunu işsiz gençlerin beklentisiyse sürekli talep edilen kadroların bu sefer herhangi bir kırpılma olmadan onaylanmasıdır. KGM'nin talep ettiği kadroların Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan onaylanıp geçtiği bilinmekle beraber şu anda Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nda bekleyen alımın kesintiye uğramadan bir an önce onaylanmasıyla binlerce gencin umutlu bekleyişi son bulacaktır. Bütün kurumlar 3 4 defa alıma çıkıp on binlerce alım yaparken KGM'nin bini geçmeyen alımının kırpılmadan onaylanmasını Sayın İBRAHİM ŞENEL' den beklemekteler.

MÜHENDİSLER VE TEKNİKERLER PLATFORMU

Advertorial
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
30 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
15:24 - Türk hekimin geliştirdiği üç cerrahi tedavi yöntemi tıp literatürüne girdi15:13 - Borsa İstanbul'dan yatırımcılara sosyal medya uyarısı15:06 - Diyanet açıkladı: Orucu bozan ve bozmayan tedaviler14:56 - Kabine toplantısı öncesi 'tam kapanma' iddiası14:54 - Reuters'a konuşan hükümet yetkilisinden yeni kısıtlama sinyali14:50 - Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan ramazan ayı mesajı
14:45 - Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları açıklandı14:40 - MEB Tasarım Beceri Atölyesi Rehberini yayımladı14:33 - Van Gölü'nün uzaydan fotoğrafı yarışmasında, NASA'nın sitesi çöktü14:30 - Youtuber grubu üyelerine bahis ve kumar sitesi reklamı yapmaktan hapis14:25 - Öğrencilerin tasarladığı NEKES, TÜBİTAK yarışmasına katılacak14:22 - Uzmanlardan ramazanda 'su tüketimini ihmal etmeyin' uyarısı
14:15 - İkinci doz aşısını yaptıran Belediye başkanı ailesiyle koronaya yakalandı14:14 - Kovid hastalarına sıcak duş uyarısı!14:09 - Bahçedeki köpekten korkan kurye, ağaca çıktı14:02 - İzmir'de de HDP önünde 2 anne 'evlat nöbeti'ne başladı14:00 - Cihaz markası özel şart olunca 66 KPSS puanlı aday kazandı!
13:59 - Polis her yerde hastaneden kaçan Korona virüslü hastayı arıyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam