1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ 2004 \ Nisan 2004 Memur Yerleştirmesi

Nisan 2004 Memur Yerleştirmesi

 
09 Nisan 2004 00:00
Memur Yerleştirmelerinde Başvurular için Son Gün
5 Nisan 2004 tarihinde başvuruları alınmaya başlanan memur yerleştirmeleri için son başvuru tarihi 9 Nisan 2004 Cuma günüdür. Adayların ilan edilen boş kadrolara başvurabilmesi için daha önce yapılan 1999 DMS, 2002 KPSS ve 2002 KPSS-SB sınavlarına girmiş olması gerekmektedir. Sitemize iletilen ve Forum bölümünde gündeme getirilen bazı sorular çerçevesinde, bu son başvuru gününde memurlar.net olarak son bir açıklama yapmanın yararlı olacağını düşünüyoruz. Soru ve cevaplar için tıklayın.
 
 
07 Nisan 2004 00:00
KPSS Yerleştirmeleri Çerçevesinde Kurum Analizi
KPSS yerleştirmeleri 5-9 Nisan 2004 tarihleri arasında yapılacaktır. Bu yerleştirmelerde; Sağlık Bakanlığı, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Yüksek Seçim Kurulu, Danıştay, Elektrik Üretim A.Ş. ve bir kaç Üniversite memur ve sözleşmeli personel alımı yapmaktadır. Sitemize gelen çok sayıda soru nedeniyle memur ve sözleşmeli personel alımı yapacak olan bu kurumların ücret durumları, izinler ve nakle ilişkin bazı özet bilgiler yayınlama gereği duyuyoruz. Ayrıntılı açıklama için tıklayın.
 
 
06 Nisan 2004 00:00
Memur Alımlarındaki Askerlik Sorunu Çözüldü
2000 yılından bu yana gerçekleştirilen merkezi memur yerleştirmelerinde, "askerliğini yapmamış" olanlar neredeyse tercih yapamamaktaydılar. Memurlar.net olarak, bu konunun hukuken yanlış olduğunu, ilgili Danıştay kararlarını da sitemizde yayımlayarak açıklamaya çalışmıştık. Nihayet, bu yerleştirmelerde, bugüne kadar yapılan bu yanlış uygulamadan vazgeçilmiştir. Bu nedenle tercih kılavuzunda yer alan tüm kadrolara askerliğini yapmamış olan adaylar da başvurabilecektir. Umarız bu uygulama, sonraki yerleştirmelerde de devam eder. Sitemizin bu konudaki haberlerine gerek açtıkları davalarla gerekse de Başbakanlığa gönderdikleri dilekçelerle katkıda bulunan tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyoruz.
 
 
06 Nisan 2004 00:00
Nisan ayı memur alımlarına ilişkin sorular Forumda cevaplanacak
 
 
05 Nisan 2004 00:00
Öğrenim, Askerlik ve Yaş Gibi Koşullar ÖSYM Tarafından Kontrol Edilmeyecek
Bilgisayar programı vasıtasıyla adayların öğrenim, yaş ve askerlik şartlarını taşıyıp taşımadığının kontrol edilmek istenmesi ÖSYM'nin bugüne kadar yaptığı en önemli hatalardan birisiydi. Çünkü bu halde hukuksuz bir şekilde aranan "askerliğini yapmış olma" şartı dolaysıyla adayların tercihleri bilgisayarda elenmekte veya YÖK tarafından denk kabul edilmesine rağmen mezun olduğu bölümü tercih kılavuzu kodlarında yer almayan adayların yapmış olduğu tercihler değerlendirmeye alınmamaktaydı. Ancak, ÖSYM bu yerleştirmelerde bu uygulamadan vazgeçmiştir.
 
 
03 Nisan 2004 00:00
5-9 Nisan 2004 tarihinde başvuruları yapılacak memur alımına ilişkin formların alınabileceği adresler
 
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam