1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ 2007 \ Mahalli idareler için KPSS değişikliği

Mahalli idareler için KPSS değişikliği

 
10:06
13 Haziran 2008
İtfaiyeci Alımındaki 25 Yaş Kuralı DurdurulduKocaeli Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi Yüksekokulu İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Programı mezunu olan davacıların, itfaiyeci alımındaki "25 yaşını doldurmamış olmak" şartının yürürlüğünün durdurulması istemiyle açılan davada, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu önemli bir karar aldı ve karar davacılar lehine sonuçlandı. Buna göre yeni bir düzenleme yapılmadığı sürece, itfaiyeci alımındaki 25 yaş şartı kuralı aranamayacak.
 
 
15:34
06 Temmuz 2007
KPSS Alımlarında, Gözden Kaçan Bir DetayMahalli idarelerin, kendi başlarına, memur almalarına imkan veren Bakanlar Kurulu Kararının yürürlüğünün Danıştay tarafınca durdurulduğunu daha önce açıklamıştık. Danıştay'ın bu kararı, uygulamaya imkan veren KPSS yönetmeliğine ilişkindi. Ancak, 11 Nisan 2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan iki yeni yönetmelik düzenlemesi ile, mahalli idarelere zabıta memuru ve itfaiye personeli alma imkanı getirilmiştir. Detaylar için başlığa tıklayınız.
 
 
12:47
07 Haziran 2007
Mahalli İlanlarda Şimdi Ne Olacak?İl özel idareleri, belediyeler ve bunlara bağlı kuruluşlar ile mahalli idare birlikleri ve döner sermayeli kuruluşlara memur ataması, 17 Ocak 2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan KPSS yönetmelik değişikliği ile, ÖSYM'nin merkezi yerleştirmesi dışına çıkarılmıştır. Diğer taraftan, bu yönetmeliğin 3'üncü maddesi ile İçişleri Bakanlığına usul ve esasları belirleme yetkisi verilmiş olup, söz konusu bu yönetmelik 11 Nisan 2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
 
13:23
06 Haziran 2007
Durdurma Kararı Ne Zamandan İtibaren Geçerli?Mahalli idarelerin, memur alımı yapabilmelerine imkan sağlayan 17 Ocak tarihli KPSS yönetmeliğindeki değişikliğin yürürlüğünün durdurulduğunu bugün okurlamıza duyurmuştuk... Peki bu karar ne zamandan itibaren geçerli? Memurlar.net'e ulaşan bilgilere göre bu karar 4 Haziran 2007 tarihi itibariyle Başbakanlığa tebliğ edilmiştir. Buna göre 4 Haziran 2007 tarihi itibariyle ilana çıkılmış olsa dahi atama yapılmamış tüm işlemlerin yürürlüğü durdurulmuştur. Kararın TAM METNİ ve değerlendirmelerimiz için başlığa tıklayınız.
 
 
12:08
06 Haziran 2007
'Mahalli İdare İlanlarına' Yürütmeyi Durdurma Kararı Çıktı17 Ocak 2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan ilan ile mahalli idarerin memur alımları ÖSYM'nin merkezi memur yerleştirmesinin dışına çıkarılmıştı. Bu değişiklik sonrasında yaşanan rezaletleri 6 aydır ziyaretçilerimize duyurmaktayız. 23 Ocak'ta düzenlemelerin yürürlüğün durdurulması istemiyle memurlar.net tarafından dava açılmıştı. Ve bugün beklediğimiz mahkeme kararı tarafımıza ulaştı... Danıştay Onikinci Dairesi 2007/412 esas nolu kararıyla mahalli idareler için yayımlanan düzenlemenin yürürlüğünü durdurdu... Detaylar için başlığa tıklayınız.
 
 
09:52
21 Mayıs 2007
Mahalli İdareler KPSS Puanlarını Kontrol Etmek Zorundaİl özel idareleri, belediyeler ve bunlara bağlı kuruluşlar ile mahalli idare birlikleri ve döner sermayeli kuruluşların boş bulunan memur kadrolarına yapılacak atamaların, ÖSYM tarafından yürütülen merkezi memur yerleştirmesi sisteminin dışına çıkarılmasının getirdiği olumsuz etkiler devam ediyor. Küçükçekmece belediyesinde yaşanan yalan beyana dair sorun diğer tüm belediyelere örnek olmalı... Detaylar için başlığa tıklayınız.
 
 
00:10
11 Mayıs 2007
Mahalli İdarelere Memur Alımı, Tam Anlamıyla RezaletMahalli idarelere memur alımına ilişkin düzenleme, Resmi Gazetede yayımlanıp yürürlüğe girdiğinde, düzenlemeye ilişkin çok sayıda eleştiri yayımlamış ve daha sonrada düzenlemeyi dava etmiştik... Eleştirilerin ne kadar haklı olunduğu, bu zaman süreci içerisinde yayımlanan ilanları takip edenler tarafından açık olarak görülmektedir. Hiçbir kamu yararı taşımayan ve hizmet gereği olmayan bu uygulamaların, bir kez daha, kamu vicdanını zedelediğini belirtiyoruz. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
 
17:00
12 Nisan 2007
Mahalli İdarelere Memur Alımına Yönelik Eleştirilerimiz Kısmen Dikkate AlındıMahalli idarelere yapılacak memur alımlarındaki değişikliği daha önce sitemizde eleştiri konusu yapmıştık. Eleştiri başlıkları şu şekildeydi: 1- Tüm belediyelerin ilanları takip edilemeyecekti. 2- Başvurular bizzat yapılmak zorunda bırakılabilirdi. 3- Sadece yazılı ve/veya sözlü sınav puanı ile KPSS puanı anlamsız kılınabilirdi... Bu üç eleştirimiz İçişleri Bakanlığınca çıkarılan yönetmelikte dikkate alınmıştır. Detaylar için başlığa tıklayınız.
 
 
11 Nisan 2007 16:24
Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav Yönetmeliği
 
 
08:01
11 Nisan 2007
Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacak Memurlara ilişkin Usul ve Esaslar BelirlendiKPSS yönetmeliğinde 17/01/2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan değişiklikle, İl özel idareleri ve belediyeler, bunlara bağlı kuruluşlar ile kurdukları birlikler ve döner sermayeli kuruluşlara yapılacak memur alımlarında torpilin kapısı açılmıştır. Yapılan düzenlemeye göre mahalli idarelerin memur kadroları artık ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS Yerleştirme Kılavuzlarında yer almayacak, ayrıca KPSS'ye ek olarak yazılı veya sözlü sınav uygulanacaktır. Bununla ilişkin sınav esasları belirlendi. Ayrıntılar için tıklayınız....
 
 
14:21
23 Ocak 2007
Mahalli İdarelere Torpilli Memur Alımını Önlemek İçin Dava AçtıkKPSS yönetmeliğinde 17/01/2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan değişiklikle, İl özel idareleri ve belediyeler, bunlara bağlı kuruluşlar ile kurdukları birlikler ve döner sermayeli kuruluşlara yapılacak memur alımlarında torpilin kapısının açıldığını daha önce haberleştirmiştik. Sözkonusu düzenlemenin kamu yararı taşımadığını ve hizmet gereğine uygun olmadığını, bu nedenle de açılacak bir dava sonucunda iptal kararı çıkabileceğini belirtmiştik. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
 
12:30
19 Ocak 2007
Torpilli Memur Alımının İptali İçin Örnek Dava DilekçesiKPSS yönetmeliğinde 17/01/2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan değişiklikle, İl özel idareleri ve belediyeler, bunlara bağlı kuruluşlar ile kurdukları birlikler ve döner sermayeli kuruluşlara yapılacak memur alımlarında torpilin kapısının açıldığını daha önce haberleştirmiştik. Ancak söz konusu düzenleme kamu yararı içermemekte ve hizmet gereğine de uygun değildir. KPSS'ye giren herhangi bir aday tarafından, Danıştay nezdinde, yayımlayacağımız dava dilekçesi dava açılması halinde söz konusu düzenlemenin iptal edilmesi mümkündür. Dava dilekçesini görmek için başlığa tıklayınız.
 
 
00:14
18 Ocak 2007
AKP, KPSS'deki Değişikliğin Faturasını Siyaseten de ÖdeyecektirKPSS yönetmeliğinde, mahalli idareler açısından önemli bir değişiklik yapıldığını dün duyurmuştuk. Ancak, gerek Devletin diğer kurumlarının daha objektif bir alım şekli olduğu için, zorunlu olmamasına rağmen 4/B'li sözleşmeli personel alımlarında KPSS'ye yöneldiği, gerekse de Danıştay'ın sözlü sınavın objektif bir sınav yöntemi olmadığını tespit ettiği bir süreçte, yapılan bu değişiklik yanlış olmuştur. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
 
10:10
17 Ocak 2007
Mahalli İdarelerde Memur Alımı İçin Torpilin Kapısı AçıldıKPSS yönetmeliğinde 17/01/2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan değişiklikle, İl özel idareleri ve belediyeler, bunlara bağlı kuruluşlar ile kurdukları birlikler ve döner sermayeli kuruluşlara yapılacak memur alımlarında torpilin kapısı açılmıştır. Yapılan düzenlemeye göre mahalli idarelerin memur kadroları artık ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS Yerleştirme Kılavuzlarında yer almayacak, ayrıca KPSS'ye ek olarak yazılı veya sözlü sınav uygulanacaktır. Böylece 1999 yılında objektif memur alımı yapmak üzere tasarlanan sistem alt üst edilmiştir. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
 
17 Ocak 2007 08:26
KPSS'de değişiklik yapıldı, mahalli idareler yerleştirmeyi kendileri yapacak
 
SON HABERLER
00:02 - Ambulans geç geldi, anne ölü doğum yaptı, Danıştay dosyayı bozdu00:01 - 5 Temmuz 2020'den önemli gündem başlıkları00:00 - Riva'da İBB ile Beykoz zabıtaları arasında gerginlik23:48 - Bingöl'de 3.5 büyüklüğünde deprem23:35 - Tek parmağıyla 38 yıldır daktiloyla dilekçe yazıyor23:34 - Sınıf öğretmeni diyabetten bisiklet sürerek kurtuldu
23:25 - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nakillerde hizmet puanı uygulamasına geçti23:19 - Savcıya hakaret ettiği iddia edilen şüpheli serbest bırakıldı23:18 - İstanbul'da 'yeni normal' denetimleri yapıldı23:15 - Online alışverişte haklarınız nedir?23:08 - 2 bin yıllık İstanbul Kapısı eski ihtişamına kavuşuyor23:02 - Yurt dışından gelen yolculara 3 saatte Kovid-19 testi
22:59 - İstiklal Caddesi'nde hafta sonu yoğunluğu22:47 - Üniversite öğrencilerine fuhuş yaptıran üniversiteli22:40 - Malatya'da trafik kazasında 2 uzman onbaşı yaralandı22:40 - Belediye görevde yükselme yönetmeliğinde yapılan değişiklikler22:28 - Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 2020 Uzman Erbaş tayin sonuçları açıklandı
22:17 - Türkiye yolları 'elektriklenmeye' devam ediyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Çoklu baro kanun teklifi hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam