1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ 2007 \ Öğretmen adaylarına alan seçme sınavı

Öğretmen adaylarına alan seçme sınavı

 
12:15
16 Mayıs 2007
Öğretmenlik Atamalarında Şimdi Ne Olacak?KPSS-Öğretmenliğe ilave olarak, öğretmenlik atamalarında kullanılmak üzere, öğretmen alan seçme sınavı yapılmasına imkan veren 18 Ocak 2007 tarihli yönetmelik değişikliğinin yürürlüğü durdurulmuştur. Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı "alan seçme sınavını" yapamayacaktır. 2007 yılı öğretmenlik atamalarında, sadece, ÖSYM tarafından yapılacak olan KPSS-Öğretmenlik (KPSS10) sınav sonuçları kullanılacaktır. Detaylar için başlığa tıklayınız.
 
 
10:45
16 Mayıs 2007
Öğretmenlik Alan Sınavının Yürürlüğü DurdurulduKPSS Yönetmeliğinde 18 Ocak 2007 tarihinde yapılan değişiklik ile öğretmenlik atamaları için ikinci bir sınav şartı getirilmişti. Alan sınavı şeklinde yapılacak olan bu sınavın yürürlüğünün durdurulması istemiyle Eğitim Sen tarafından dava açılmıştır. Dava sonucu memurlar.net'e ulaşmış olup, buna göre, yönetmelik değişikliğinin yürürlüğü, davalı idarelerin birinci savunmaları alınmaksızın, durdurulmuştur. Danıştay kararının tam metni için başlığa tıklayınız.
 
 
10:20
24 Nisan 2007
ÖSYM, Alan Seçme Sınavını Yapamayacağını AçıkladıMilli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Alan Seçme Sınavı'nı "KPSS ile aynı oturumda iki aşamalı olarak veya KPSS'den ayrı bir tarihte Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılıp yapılamayacağına" ilişkin görüş bildirmesi için ÖSYM'ye yazı göndermişti. ÖSYM ise bu sınavı yapmasının mümkün olamayacağını bildirdi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, MEB'e cevaben gönderdiği yazıda, "Çok sayıda alan için test hazırlamak ve bunu, testlerin niteliğinden ödün vermeden gerçekleştirmek ÖSYM'nin mevcut kadrosu ve olanakları ile mümkün görülmemektedir." dedi.
 
 
11:11
28 Mart 2007
Milli Eğitim Bakanlığı Alan Seçme Sınavında KararlıMilli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Remzi Kaya, NTV'de katıldığı programda, 2007 yılı öğretmen alım sürecinde KPSS'ye ek olarak alan seçme sınavının yapılıp yapılmayacağı konusundaki soruyu cevaplandırdı. Sayın Kaya, yaptığı açıklamada, öncelikli olarak sınavı ÖSYM'ye yaptırmayı düşündüklerini, ÖSYM'nin bunun kabul etmemesi halinde sınavı kendilerinin yapacağını belirtti.
 
 
10:02
27 Şubat 2007
Öğretmen alan sınavının iptali için dava açıldı18 Ocak 2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmış olan, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile öğretmen atamalarında KPSS'ye ek olarak alan sınavı yapılacaktır. Bakanlık internet sitesinde de bu konuya ilişkin bir anket çalışması düzenlenmiştir. Bir çok öğretmen adayının tepki gösterdiği bu uygulamaya ilişkin olarak Eğitim sen tarafından dava açılmıştır. Dava dilekçesini görmek için başlığa tıklayınız.
 
 
09:43
30 Ocak 2007
Milli Eğitim'den Öğretmenlik Alan Sınav AnketiMilli Eğitim Bakanlığı KPSS yönetmeliğinde yaptırdığı değişiklikle öğretmenlik atamalarında ÖSYM'nin yapacağı sınava ilave olarak bir alan seçme sınavı yapacaktır. Bakanlık, uygulamaya ilişkin olarak daha önce memurlar.net'te, 18 Ocak 2007 tarihinde yer alan, sosyal tarafların görüşlerinin alınması yönündeki çağrı doğrultusunda WEB sayfasında bir anket uygumaya koymuştur. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
 
18:00
18 Ocak 2007
MEB'den Öğretmen Alımlarındaki Değişikliğe İlişkin AçıklamaMilli Eğitim Bakanlığı 18 Ocak 2006 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan düzenleme sonrasında bir basın açıklaması yayımlamıştır. Bakanlıktan yapılan açıklamada ?Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliği? çerçevesinde yapılacak yeni düzenlemenin şekli ve uygulama esaslarının daha sonra bütün sosyal tarafların görüşlerinin alınarak belirleneceği ifade edilmiştir.
 
 
14:00
18 Ocak 2007
Öğretmen Alımları Nasıl Yapılacak?18 Ocak 2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliği beraberinde bir çok soruyu getirmiştir. Örneğin ÖSYM tarafından yapılan Eğitim Bilimleri sınavının yapılıp yapılmayacağı, yapılacak ÖSYM mi yoksa MEB tarafından yapılacağı bilinmemektedir. Bu konuda, haber10.com sitesi, bakanlık bürokratlarıyla özel bir röportaj yaptığını duyurdu. Röportajı aynen yayımlıyoruz.
 
 
09:41
18 Ocak 2007
Öğretmen Alımlarındaki Değişiklik ResmileştiGeçtiğimiz hafta Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, öğretmenlik atamalarında dikkate alınacak puanların hesaplanma sisteminin değişeceğini açıklamış ve branş bazında soru sorulacağını belirtmişti. Bugün sabah saatelerinde yayına koyduğumuz haberde ise bu tür bir değişiklik yapılmadan önce adayların ve sendikaların da görüşlerinin alınması önerisinde bulunmuştuk. Ancak, 18/01/2007 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan düzenlemeye göre öğretmenlik atamalarında kullanılacak puanın hesaplama yönetimi değişmiştir. Devamı için başlığa tıklayınız.
 
SON HABERLER
11:13 - Sağlık Bakanlığından spor salonlarına yönelik Kovid-19 tedbirleri11:12 - Meclis 48 gün sonra toplanıyor! İlk madde bekçiler11:11 - HAVELSAN robotları konuşturacak, ilk araç yolda11:10 - Veriler Türk insanının yeterli süt tüketmediğini ortaya koydu11:07 - Hani Emniyet Genel Müdürlüğü görevde yükselme sınavı yapacaktı?11:06 - Yargıtay Başkanı müzakerelerin başladığını bildirdi11:05 - Dünyada Türk ürünlerine talep giderek artacak11:05 - Bakanlık, kronik hastalıklar listesini güncelledi10:57 - Valilik: Bıçakla öldürme, Kürtçe müzikten dolayı olmadı10:45 - Diyanet, 15 unvanda yer değiştirme sonuçlarını açıkladı
10:44 - 'Türk Hava Kuvvetleri görevlerini başarıyla yerine getirmektedir'10:42 - Salgında huzurevlerinde alınacak önlemler için Meclis'ten araştırma10:37 - Ermenistan Başbakanı Paşinyan koronavirüse yakalandı10:32 - Kars'ta kaybolan engelli genç 300 kişilik arama kurtarma ekibince bulundu10:27 - İstanbul'da kuvvetli yağış uyarısı10:26 - Türkiye'nin geçiş güzergahında araç yoğunluğu arttı10:13 - Bilim Kurulu üyesi Prof. Özlü: Uçaklar, otobüs ve trenlere göre daha güvenli10:08 - Borsa haftaya yükselişle başladı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Ak Parti hükümetleri döneminde, hangi ekonomi bakanını daha başarılı buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam