1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ 2008 \ KPSS'ye girmeden Diyanete personel alımı

KPSS'ye girmeden Diyanete personel alımı

 
14:51
14 Kasım 2008
Diyanet İlanının İptali İçin Örnek Dava DilekçesiDiyanet İşleri Başkanlığının, KPSS'ye girmeyen fahri Kur'an Kursu öğreticisi ve imam hatiplerin sözleşmeli personel pozisyonlarına geçirilmesine yönelik ilanını dün yayımlamıştık. Daha önce de belirtildiği üzere bu şekilde bir ilan, kamu hizmetlerine girmede bir kısım personele ayrıcalık tanınması anlamına gelmektedir. Ziyaretçilerimizden gelen talep doğrultusunda Kur'an Kursu öğretici ilanının iptali için örnek bir dava dilekçesi yayımlıyoruz.
 
 
15:20
13 Kasım 2008
Sayın Bardakoğlu'na Yakışıyor mu?2008 KPSS sınavına lisans bölümünden 530 bin, önlisans bölümünden 370 bin ve lise düzeyinden ise 1 milyon 480 bin aday katıldı. Bunların içinde, onbinlerce yetki belgesi alan aday bulunmaktadır. Peki Diyanet ne yapıyor?
* KPSS'ye girmemiş veya giren adaylara başvurma hakkı tanımayan bir yolla ilana çıkıyor. Sınava giren onbinlerce aday adına soruyoruz: Diyanete yakışan bu mudur?
* Kimin yakınlarını işe almak için bu şekilde bir ilan yayınladınız?
* Birilerine hak verirken, onbinlerce iş bekleyen hak sahibini mağdur ettiğinizi, hakkına girdiğinizi fark etmiyor musunuz?
 
 
09:12
12 Kasım 2008
Diyanete Vaize Alımında Mesleki Sınav Uygulanacak4/B'li sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslarda, bugün, Diyanet İşleri Başkanlığı için istisnai bir düzenleme yapılmıştır. Yapılan düzenleme ile Esaslara bir geçici madde daha eklenmiştir. Bu geçici madde, Diyanet İşleri Başkanlığına, 4/B'li personel alımında, 2008 yılında bir defaya mahsus olmak üzere, mesleki uygulamalı sınav yapma imkanı tanımaktadır. Yapılan değişikliğe ilişkin detay için başlığa tıklayınız.
 
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam