1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ 2011 \ KPSS'de eksik net iddiaları

KPSS'de eksik net iddiaları

 
14:13
07 Ağustos 2011
Soru kitapçıkları bilgi edinmeyle istenebilirÖSYM, gelen tüm eleştirilere karşın şeffaflığı sağlayamamıştır. Adaylar, soru kitapçıklarını görmek istediklerini belirtmekte ancak ÖSYM "Biz inceledik, hata yok" demektedir. ÖSYM nasılki, cevapların işaretlendiği optik formlar ile her adaya özgü cevap kağıtlarını yayınlabilmişse, soru kitapçıklarını da yayınlayabilmelidir. Ancak öyle görülüyorki ÖSYM soru kitapçıklarını kendiğinden açıklayamayacaktır. Bu nedenle, soru kitapçığının resmi yollardan istenmesi gerekmektedir. ÖSYM'nin 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu uyarınca istenecek soru kitapçıklarının bir fotokopisini 15 işgünü içinde adaya göndermesi zorunludur.
 
 
01:20
05 Ağustos 2011
Heyecanlanan (!) adaylar HALA soru kitapçıklarını görmek istiyorKPSS'ye giren ve Memurlar.net forumunda yazışan adayların eksik net iddilarına, ÖSYM Başkanlığı dün cevap verdi. Ancak, yapılan açıklamanın satır araları, kurumun soru kitapçıklarını yayınlayarak adaylara kontrol imkanı vermesi yerine, psikolojik üstünlük kurmaya, eksik net iddiasında bulunan adayları kamuoyunda küçük düşürmeye yöneliktir. Öncelikle şu hususu bir kez daha belirtmek gerekmektedir: ÖSYM başvuruda bulunan aday sayısını 40 olarak açıklamaktadırki, hem forumdaki paylaşımlar hem de habere gelen yorumlar bunun doğru olmadığını göstermektedir. Diğer yandan, 40 değil 1 kişi olsa dahi, bu ülkenin vatandaşı olma üstünlüğüne binaen, talep ciddiye alınmalı ve soru kitapçıkları yayınlanmalıdır...
 
 
16:58
04 Ağustos 2011
ÖSYM, KPSS'de eksik net iddiasına cevap verdi2011 KPSS sonuçları açıklandıktan sonra memurlar.net üyelerinin gündeme getirdiği KPSS'de eksik net iddialarına ÖSYM, gene mi kafasını kuma gömüyor? başlıklı haberimizden sonra ÖSYM'den cevap geldi. ÖSYM yaptığı açıklamada, 'gerek internette iddialarını yayınlayan iddia sahibi adayların gerekse de konuyla ilgili şu ana kadar Başkanlığımıza başvuran adayların soru kitapçıklarını fiili olarak incelemiştir. İnceleme sonucunda iddialarının asılsız olduğu anlaşılmıştır' dedi. Detaylar için başlığa tıklayınız.
 
 
04 Ağustos 2011 16:04
ÖSYM, gene mi kafasını kuma gömüyor?
2011 KPSS Öğretmenlik sınav sonuçlarının açıklanması sonrasında, memurlar.net üyelerinin çok ciddi gördüğümüz iddialarını, 1 Ağustos 2011 tarihinde haber yaptık. Haber ciddi görüldüğü için Türk Eğitim Sen ve Eğitim Sen gibi, eğitim hizmet kolunda örgütlü sendikalar, birer basın açıklaması yayımladı. Vatan ve Milliyet gibi yazılı basın organları ise haberimizden alıntı yaptı. Ancak yapılan haberin üzerinden 3 gün geçmiş olmasına rağmen, ÖSYM Başkanlığı hiçbir açıklama yapmamıştır. ÖSYM'nin bu sessizliği yanlış yapıldığı iddilarını doğrulamaktadır.
 
 
11:59
01 Ağustos 2011
KPSS'de eksik net iddiaları (2)... ÖSYM soru kitapçıklarını da yayınlamalı2011 KPSS'ye giren ve memurlar.net forumunda yazışan çok sayıda adayın şikayeti üzerine, dün, KPSS'deki eksik netleri haber konusu yapmıştık. Ancak hem habere gelen yorumlar hem forum ortamında paylaşılan bilgiler ortada çok daha büyük bir sorun olduğunu göstermektedir. ÖSYM, internet sitesi üzerinden, adayların işaretlediği optik formlar ile adaya özgü doğru cevap kağıtlarını yayınladı. Bilindiği üzere ÖSYM, adaya özgü kitapçık uygulamasını eleştirilere rağmen KPSS sınavında da devam ettirmiştir. Adaylar, optik formlar ile adaya özgü cevap kağıdının karıştırıldığını belirtmekte ve bu karışıklığın giderilebilmesi için de soru kitapçıklarının yayınlanmasını istemektedir.
 
SON HABERLER
22:46 - Aşı karşıtlığı nedeniyle 2 bin 666 kişi kızamığa yakalandı22:41 - Esnaf Hastanesi Derneği'ne 'FETÖ'cü kayyum' soruşturması22:36 - Pendik'te köpeği ezen belediye çalışanı işten çıkarıldı22:31 - Galatasaray, Türkiye Kupası'nda çeyrek finalde22:26 - Binali Yıldırım'dan YHT bilet fiyatlarına ilişkin açıklama22:21 - Çıraktı, patron oldu, şimdi ise dünyaya açılacak22:16 - Göz sağlığı için A vitamini tüketin22:11 - Savcılık'tan 'iğne kör etti' iddialarına ilişkin soruşturma22:06 - AK Parti Milletvekili ve eşi trafik kazası geçirdi22:01 - FETÖ firarisi Arif Erdem ABD'de görüntülendi!
21:56 - Çorum'da içme suyu fiyatlarında yüzde 10 indirim21:51 - Prof. Dr. Üşümezsoy: Manisa için tehlike geçmedi21:46 - Dünyanın merak ettiği açıklama geldi: Henüz erken!21:41 - Gripten korunmak için zencefil ve zerdaçal önerisi21:36 - Ahmet Hakan canlı yayında çok kızdı: Bağlamayın bu adamı21:32 - Kredi kartları restoranlarda bahşiş kültürünü bitiriyor21:28 - Greyderin kabininde sıkışan muhtar hayatını kaybetti21:24 - Görenler şaştı kaldı! Deniz suyu 30 metre kadar çekildi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam