2010/2 KPSS Tercih Rehberi Yayında

6 bin 500 kadro ve pozisyonun yer aldığı 2010/2 KPSS tercih kılavuzunun robota dönüştürülme işlemi tamamlandı. Alınacak memurların 529'u lise, 1.698'i 2 yıllık yüksekokul, 4.333'ü ise 4 yıllık yüksekokul mezunları arasından seçilecek. Ancak bu yılki KPSS robotunda, lise düzeyinde yer alan kadrolara yer vermedik. Zira, ÖSYM lise mezunları için nitelikler ile mezun olunan bölümler arasındaki ilişkiye tercih kılavuzunda yer vermemiştir. Bu nedenle, yayımlamış olduğumuz robotta sadece önlisans ve lisans kadroları yer almaktadır.

Kaynak : Memurlar.Net
Eklenme : 24 Ocak 2011 15:39

2010/2 KPSS Tercih işlemleri, 2 Şubat gece yarısına kadar, ÖSYM'nin internet sitesinden yapılabilecektir.

KPSS Robotu, bir adaya mezun olduğu bölüme göre, seçme hakkı bulunan kadroları göstermektedir. Adayların, kendilerine gösterilen kadrolar dışında kalanları tercih etmemeleri gerekmektedir. Aksi halde, bilgisayar sistemi yapılan tercihi hiç dikkate dahi almayacaktır.

2010 KPSS'ye önlisans ve lisans düzeyinden katılan adaylar, memurlar.net'in yayınladığı KPSS Robotundan kendilerine uygun kadro seçip, ÖSYM'nin sitesinden girmeleri gerekmektedir.

Önlisans ve düzeyinden tercih yapacak adaylar, KPSS Robotu için http://www.memurlar.net/kpss_2010_2.aspx adresine bakınız.

Memurlar.Net'i Instagram'dan takip etmek için tıklayınız

Bu Habere Tepkiniz