1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

KPSS Tercih Kılavuzu Ekim Ayında Yayımlanacak

KPSS'ye lisans düzeyinde giren ve 17 Eylül'de KPSS'ye önlisans veya ortaöğretim düzeyinde girecek olan adayların en sık sorduğu soru, tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağıdır. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarının atama yapacağı boş kadro ve pozisyonlar, merkezi olarak ÖSYM tarafından yayımlanacaktır. Yayımlanacak kadroların standardize edilmesine ilişkin işlemler devam etmektedir.
27 Ağustos 2006 01:02
Yazdır

Daha önce belirtmiş olduğumuz üzere, Devlet Bakanı Şahin'in istemi üzerine, kadrolarına atama yapmak isteyen kamu kurumları, atama yapılacak kadrolar ile bu kadrolar içen istenilen şartları belirlemekte ve Devlet Personel Başkanlığına göndermektedir.

Diğer taraftan, önlisans ve ortaöğretim düzeyinden sınava girecek adaylara yönelik KPSS, 17 Eylül'de yapılacaktır. Bu sınavın sonuçları Ekim ayı başında açıklanacaktır.

Yeni bir memur yerleştirme işlemi işte bu sınav sonuçlarının açıklanması akabinde yapılacaktır.

Memurlar.net'in ulaştığı bilgilere göre boş kadroların yer alacağı KPSS tercih Kılavuzu en geç Ekim ayı sonunda ÖSYM tarafından yayımlanmış olacaktır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 236,238 defa okundu. 91 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam