1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Pansiyonlu okullarda puan adaletsizliği

17 Aralık 2015 11:08
+Aa- Yazdır
Pansiyonlu okullarda puan adaletsizliği

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin "Hizmet puanları" başlıklı 40. maddesi, 4. fıkrasındaki;"(4) Yatılı bölge ortaokullarında görev yapan kadın öğretmenlerin hizmet puanlarına her yıl için 12, erkek öğretmenlerin hizmet puanlarına ise her yıl için 6 puan eklenir." hükümleri ile yatılı ilköğretim bölge okullarında görev yapan kadın öğretmenlerin hizmet puanlarına bu okullarda görev yaptıkları her yıl için ayrıca 12 puan, erkek öğretmenlerin hizmet puanlarına bu okullarda görev yaptıkları her yıl için ayrıca 6 puan verilmektedir.

Fakat, bu puanlar sadece YBO'lar da görev yapan öğretmenlerimize verilmektedir. Pansiyonlu okullarımızda görev yapan öğretmenlerimize bu puanlar verilmemektedir. Bu durum ise aynı işi yapan öğretmenler arasında hizmet puanı verilmesinde adaletsizliklere sebebiyet vermektedir.

Diğer taraftan, YBO ve pansiyonlu okullarda görevli olmadığı halde bu okullarda öğretmen eksikliği sebebiyle belletmenlik yapan veya nöbet tutan öğretmenlerinde ek puandan yararlandırılması gerekmektedir.

Ayrıca kadın öğretmenlerin hizmet puanlarına her yıl için 12, erkek öğretmenlerin hizmet puanlarına ise her yıl için 6 puan eklenmesinde bir adaletsizlik söz konusudur. Burada erkek öğretmenlere verilen puanın 10 puana yükseltilmesi gerekmektedir.

Bu adaletsizliklerin giderilmesi içinde mezkür yönetmeliğin aynı fıkrasına "Yatılı bölge ortaokulları ile pansiyonlu okullarda görev yapanlar ile bu okullardaki pansiyonlarda nöbet tutan, belletmenlik yapan" ibaresi eklenerek pansiyonlu okullarımızda görev yapan öğretmenler ile pansiyonda nöbet tutan, belletici olarak görev yapan öğretmenlerimizde bu haktan faydalandırılması ve erkek öğretmenlere verilen puanın 10 puana yükseltilmesi gerekmektedir.

"Ahmet KANDEMİR

YBO'larda puan adaletsizliği
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 2
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
19:25 - 'Asrın Projesi' Marmaray 7 yaşında19:22 - Yargıtay'dan 'su sızma' kararı'19:16 - Almanya Türk hastaya 90 bin avro tazminat ödenecek19:12 - Isparta'da midibüsle otomobil çarpıştı: 15 yaralı19:00 - Veriler açıklandı... Hasta sayısı yükselmeye devam ediyor18:55 - Bisiklet sürücüsünden geriye çizmeleri kaldı
18:41 - Yazıcıoğlu suikastında FETÖ'cü Adil Öksüz izi18:27 - Hastaneye yatırılan her 100 korona hastasından biri felç oluyor18:19 - ODTÜ'lü Aslı müdürlüğü bıraktı, 'kuşkonmaz' üretimiyle ihracatçı oldu18:08 - Meteoroloji'den bir uyarı daha: Balkanlar'dan soğuk hava geliyor18:05 - Muvazzafların da olduğu 7 kişi FETÖ'den gözaltına alındı17:59 - Diyarbakır'da hemşire koronavirüsten hayatını kaybetti
17:53 - Dört ilden yeni karantina haberleri geldi17:51 - Bin kişi sosyal mesafeli zeybek oynadı17:50 - Erdoğan: En büyük gücümüz bu tarihi mirasımız17:39 - İYİ Partili Ümit Özdağ, Disiplin Kurulu'na sevk edildi17:36 - 'Kaymakamın karıştığı kazaya soruşturma başlatılmadı' iddialarına açıklama
17:28 - Validen 'Misafir kabul etmeden çekirdek ailenizle vakit geçirin' uyarısı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Amaçtan uzaklaşıldığı için, MEB tarafından, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında yapılan değişiklikleri onaylıyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam