1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Ceza İnfaz Kurumu katipliği uygulama sınav metinleri

Ceza ve Tevkifevleri, Ceza infaz kurumu, uygulama sınav metinlerine ilişkin duyuru yayımladı.
08 Ağustos 2019 09:26
Yazdır
Ceza İnfaz Kurumu katipliği uygulama sınav metinleri

Ceza İnfaz Kurumu Katipliği Uygulama Sınavı Metinlerine İlişkin Duyuru

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Özel Şartlar başlıklı 6'ncı maddesinin 6/c bendinde "Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (bu bende göre yapılacak uygulamalı sınavda başarılı sayılabilmek için; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.)" hükmü yer almaktadır.

Söz konusu Yönetmelik hükmü gereğince 20 Ağustos 2019 tarihinde yapılacak olan ceza infaz kurumu katipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler aşağıdaki linkte verilmiştir.

Metinler için tıklayınız...

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam