1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Norm kadroları Bakanlıkça belirlenecek eğitim kurumları hangileridir?

29 Haziran 2014 17:49
+Aa- Yazdır
Norm kadroları Bakanlıkça belirlenecek eğitim kurumları hangileridir?

Özel eğitim öğretmeni norm kadrolarının belirlenmesinde; 18.06.2014 Tarihli ve 29034 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin "Norm kadroları Bakanlıkça belirlenecek eğitim kurumları" başlıklı 23. maddesi hükümleri dikkate alınmaktadır.

Bu madde hükümlerine göre;

Norm kadroları Bakanlıkça belirlenecek eğitim kurumları hangileridir?

Özel Eğitim Öğretmeni Norm Kadroları, 18.06.2014 Tarihli ve 29034 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin "Norm kadroları Bakanlıkça belirlenecek eğitim kurumları" başlıklı 23. maddesindeki;

(1) Proje okullarının yönetici ve öğretmenlerinin norm kadroları, bu Yönetmeliğin diğer hükümlerinden bağımsız olarak eylül ayı içinde eğitim kurumlarının Bakanlıkta bağlı oldukları birimlerin teklifi ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün görüşü üzerine Bakan onayı ile belirlenir.

(2) Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Mesleki ve Teknik Açık Öğretim Okulu, akşam sanat okulları, hizmet içi eğitim enstitüleri, halk eğitimi merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, öğretmen evi ve akşam sanat okulları, bilim ve sanat merkezleri, turizm eğitimi merkezleri ile benzeri kurumların yönetici ve öğretmenlerinin norm kadroları, Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve alan değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.

(3) (Ek : 17/10/2016 - 2016/9488 K.) Sınıfları bilişim teknolojisi araçları ile donatılmış olan eğitim kurumlarından bilişim teknolojisi alanı norm kadrosu bulunmayanların bilişim teknolojisi alanı norm kadroları, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün teklifi ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün uygun görüşü üzerine Bakan onayı ile belirlenir." hükümlerine göre belirlenmektedir.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
20:29 - Elinde içki kadehiyle trafiğe çıkan sürücüye ceza yağdı20:22 - Bir dizi daha 4. bölümde final yapıyor20:18 - Kalp hastalarına 'grip aşısı' uyarısı20:09 - Belediye Başkanı ve şoförüne 10'ar yıla kadar hapis isteniyor20:08 - Belçika'da, yoğun bakım servislerinin dolmak üzere19:50 - Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk doğum yaptı
19:46 - Türkiye'de iki yeni nükleer santral için çalışmalar sürecek19:41 - Bu ilde vaka artışı yüzde 99 seviyesine ulaştı19:36 - Batı, İslam ezberini yüzyıllardır bozmuyor19:35 - Doğu Anadolu'da sıcaklık sıfırın altında 4 dereceye düştü19:31 - 'Bu hastalık genç hastaları da yoğun bakıma götürebiliyor'19:30 - Yalova'da filyasyon ekibine sopalı saldırı
19:27 - 'Hastalar, 'Ben ölmek istemiyorum, beni kurtarın' diyorlar'19:25 - 'Asrın Projesi' Marmaray 7 yaşında19:22 - Alt eve su sızdıran ve yaptırmayan komşu, tazminat ödeyecek19:16 - Almanya Türk hastaya 90 bin avro tazminat ödenecek19:12 - Isparta'da midibüsle otomobil çarpıştı: 1 ölü, 24 yaralı
19:00 - Veriler açıklandı... Hasta sayısı yükselmeye devam ediyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Amaçtan uzaklaşıldığı için, MEB tarafından, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında yapılan değişiklikleri onaylıyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam