1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Piyango biletleri tamamen dijitalleşecek

Ankara Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Poyraz "Piyango biletlerinin yüzde 90'ı halen yine bizim seyyar ve sabit bayilerimizde satılıyor. Bu bir geçiş dönemi, 3 yıl içerisinde, 2021 yılına kadar tamamen dijitale geçilmiş olacak. Bu bir yeniliktir, değişimdir" dedi
07 Aralık 2018 12:43
Yazdır
Piyango biletleri tamamen dijitalleşecek

Ankara Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Poyraz, Milli Piyango İdaresi'nin yılbaşı özel çekilişi döneminde korsan satıcıların ortaya çıktığını belirterek, piyango biletlerinin "Milli Piyango İdaresi Bayilik Ruhsatı" olan odaya kayıtlı bayilerden alınması gerektiğini ifade etti.

Poyraz, yaptığı yazılı açıklamada, Milli Piyango İdaresinin yılbaşı özel çekilişi biletlerinin satış sürecinde bir sıkıntı yaşanmaması için ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini bildirdi.

Bu konuda, belediyelerden odaya kayıtlı, ruhsatlı seyyar ve sabit bayilere kolaylık gösterilmesini beklediklerini aktaran Poyraz, "Yılbaşı özel çekilişi döneminde korsan piyango satıcıları ortaya çıkıyor. Biz istiyoruz ki bu işi meslek olarak yapan, çalışan kazansın, yılın 12 ayı emek veren kazansın. Odamıza kayıtlı seyyar ve sabit bayilerimizin haklarını korumak için odamıza kaydı olmayan, ruhsatsız, 'korsan' tabir ettiğimiz, kural tanımayan, sadece yılbaşı bilet satışlarında ortaya çıkan kişilere yasal işlem yapılmasını istiyoruz. Bu işi tüm yükümlülüklerini yerine getirerek layıkıyla yapan bayilerimiz mağdur olmasın." değerlendirmesinde bulundu.

Poyraz, vatandaşlardan, piyango biletlerini "Milli Piyango İdaresi Bayilik Ruhsatı" olan, odaya kayıtlı bayilerden almasını istedi.

Milli Piyango biletlerinin dijital satışına ilişkin de değerlendirmede bulunan Poyraz, şunları kaydetti:

"Milli Piyango İdaresi dijitale geçmek için bütün çalışmalarını tamamladı ve alt yapısı oluşturuldu. Bu kapsamda mevcut şans oyunları makinelerine piyango biletlerinin yüzde 10'u yüklenerek, dijitalde piyango satışına başlandı. Piyango biletlerinin yüzde 90'ı halen yine bizim seyyar ve sabit bayilerimizde satılıyor. Bu bir geçiş dönemi, 3 yıl içerisinde, 2021 yılına kadar tamamen dijitale geçilmiş olacak. Bu bir yeniliktir, değişimdir."

Poyraz, 31 Aralık'ta yapılacak yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin 70 milyon lira olduğunu da anımsattı.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
01:40 - Ankara'da Sokak Lezzetleri Festivali başladı01:36 - Yağışla hava ülkeyi terk ediyor01:35 - İşçiler yüksek zam isteyince, patron lokavt ilan etti01:28 - Öğretmenler için mesleki çalışma dilekçe örnegi01:26 - Danıştay'dan, limited şirket ortaklarını ilgilendiren önemli karar01:18 - Okul Gıdası Logosu Uygulaması Usul ve Esasları Hakkında Tebliğ00:56 - Vatandaşlar, avukatlar gibi dava içeriğini, internet'ten görebilir mi?00:18 - Burdur'da sağanak etkili oldu, köy yolları sular altında kaldı00:05 - Nükleer Düzenleme Kurumu Personelini Hakkında Yönetmelik00:04 - Maden ve Petrol Uzmanlığı Yönetmeliği
00:03 - 20 Haziran 2019'dan önemli gündem başlıkları00:03 - Tren Makinist Yönetmeliğinde Değişiklik00:02 - Sözleşmeli statüde geçirilen süreler 8 yıla bir kademede dikkate alınır mı?00:02 - Demiryolu Emniyet Kritik Görevler Yönetmeliğinde Değişiklik23:51 - Sivil ekipler, kuralsız sürücülerin korkulu rüyası olu23:46 - Gençlik kampı öğretmenleri ağırlıyor23:41 - Siverek'teki silahlı kavgayla ilgili tutuklu sayısı 5'e yükseldi23:36 - Uyuşturucu kullanıp 1 polis ve 2 kişiyi bıçakladı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Ekrem İmamoğlu ve İsmail Küçükkaya'nın, ortak yayın öncesinde bir otelde, görüşmesini etik buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam