1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Disiplin cezaları, hangi tarihten itibaren, uygulanmış sayılır?

"Devlet memurluğundan çıkarma" cezası ile cezalandırma işleminin, ilgililerine tebliğ edildiği tarihten itibaren başlatılmış olacaktır.
31 Aralık 2018 00:10
Yazdır
Disiplin cezaları, hangi tarihten itibaren, uygulanmış sayılır?

Devlet memurları hakkında yapılan soruşturma sonucunda devlet memuruna verilen disiplin cezasının; cezanın verildiği tarihten itibaren mi yoksa devlet memuruna tebliğ edildiği tarihten itibaren mi uygulanmaya konulacağı konusunda ki tereddütleri Milli Eğitim Bakanlığı ortadan kaldırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı Bursa Valiliği'ne gönderdiği görüş yazısında "İlgililerin memurluktan çıkarılmaları işleminin karar tarihinden itibaren hüküm ifade edeceği; ancak, uygulanmış sayılması için buna dair Yüksek Disiplin Kurulu kararının kendilerine tebliğ edilmesi gerektiği, dolayısıyla "Devlet memurluğundan çıkarma" cezası ile cezalandırma işleminin, ilgililerine tebliğ edildiği tarihten itibaren başlatılmış olacağı" açıklamasına yer vererek disiplin cezalarının devlet memurlarına tebliğ tarihinde itibaren uygulamaya başlanmış olacağını ifade etti.

İşte o görüş yazısı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam