1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenlerine Rehberlik Ücreti ödenir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı, Mesleki Eğitim Merkezlerinde sosyal etkinlik/rehberlik kapsamındaki görevlere ek ders ücreti ödenmesi gerektiğini belirtmiştir.
11 Şubat 2019 15:22
Yazdır
Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenlerine Rehberlik Ücreti ödenir mi?

02.12.2016 tarihinde 6764 sayılı Kanunla eski adıyla Çıraklık Eğitim Merkezleri, yeni adıyla Mesleki Eğitim Merkezleri Ortaöğretim Kurumları kapsamına alınmıştır.

2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren de bu kapsamda öğrenci almıştır.

Bazı kurumlarda Sosyal Etkinlik/Rehberlik kapsamındaki görevlere ödeme yapılmadığı, tereddüt oluştuğu anlaşıldığından Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü durumu Bakanlığa sorumuştur..

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü 28.11.2018 tarih ve 62045208-45.01-E.22886391 sayılı yazı ile ödenmesi gerektiğini belirtmiştir.

Maksut BALMUK

İŞTE RESMİ YAZI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Ak Parti, Ankara BBB adayını değiştirecek olsa, sizce kimi aday göstermeli?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam