1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB e- sınav uygulama ve izleme kursu açıyor

İl milli eğitim müdürlüklerine bağlı e-Sınav salonları için oluşturulan bina komisyonlarında "Uygulama ve İzleme Sorumlusu" olarak görev alacak personelin e-Sınav uygulama sertifikasına sahip olması gerekmektedir.
23 Aralık 2019 01:20
Yazdır
MEB e- sınav uygulama ve izleme kursu açıyor

MEB tarafından düzenlenen e-Sınav uygulamaları 81 il merkezi ile 4 ilçe merkezinde yer alan 98 e-Sınav merkezindeki toplam 125 e-Sınav salonunda gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. İl milli eğitim müdürlüklerine bağlı e-Sınav salonları için oluşturulan bina komisyonlarında "Uygulama ve İzleme Sorumlusu" olarak görev alacak personelin e-Sınav uygulama sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

Bu kapsamda, e-Sınav uygulama sertifikasına sahip personel yetiştirmek amacıyla "e-Sınav Uygulama ve İzleme Sorumlusu Kursunun" mahalli olarak düzenlenecektir.

Aşağıdaki görüş yazısına göre; daha önce eğitim alarak e-Sınav uygulama sertifikasına sahip olan personele öncelik verilerek düzenlenecek olan e-Sınav Uygulama ve İzleme Sorumlusu Kursuna katılacak personel (daha önce eğitim alarak e-Sınav uygulama sertifikasına sahip olan personel haricinde başvuran diğer personel) için uygun görülen bir sıralama oluşturularak ve bu sıralama ile kursa katılımların sağlanacak.

Açıklamaları (e-Sınav Uygulama ve izleme Sorumlusu Kursu Hakkında Genel Sınav Uygulaması) bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Sertifika Verilebilecek personel Sayısını Gösterir Kontenjan Tablosunu (Ek-2) bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Personel Bilgi Tablosunu (Ek-3) bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Kursa Başvurabilecek Personel Niteliklerini (Ek-4) bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Kurs Etkinlik Programını (Ek -5) bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin Görev Yetki Ve Sorumluluklarına İlişkin Yönerge

Ahmet KANDEMİR

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
19:08 - Cumhurbaşkanı Erdoğan: 5 Mart'ta tekrar bir araya geleceğiz19:03 - Kilosu 2 milyon dolar olan 'lazer çipi' ihracat yolunda18:57 - Yerli otomobil fabrikası için imar değişikliği yapılacak18:51 - Milli atlet Eşref Apak, 5'inci kez olimpiyat vizesi aldı18:46 - Koray Aydın: Günde bin üye partimize kayıt yaptırıyor18:41 - Bilim Heyeti Antarktika'daki Türk Üssü'ne ulaştı18:36 - ABD'den bilgi geldi, Türkiye'de yakalandı!18:30 - EGM'den Twitter'da yayımlanan videoya ilişkin açıklama18:24 - Polis, bıçaklı kavgayı havaya ateş ederek ayırdı18:19 - Ilgaz Dağı'nda sis ve kar etkili oluyor
18:14 - Kılıçdaroğlu'ndan İdlib şehitlerinin ailelerine başsağlığı18:09 - Eski Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın acı günü18:04 - Bakan Ersoy 'Doğu Ekspresi' ile yolculuk yaptı18:00 - BT rehber öğretmenlerine ek ders karşılığı DYK, belletmenlik veya nöbet görevi verilebilir mi?17:56 - MSB: Bir askerimiz şehit oldu, 21 rejim hedefi vuruldu17:51 - Bahadır Barajı'nda su tahliye çalışması sürüyor17:47 - İBB'nin şirketi İETT'ye eski otobüs satacak17:42 - Erdoğan: Libya'da şehitlerimiz var ama 100 lejyoneri etkisiz hale getirdik
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam