1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB'den öğrenci burs ücretleri açıklaması

MEB; Vakıfbank kanalıyla bursunu alan öğrenciler burslarını yine Vakıfbank'tan, bursunu PTT 'den alan öğrenciler yine burslarını PTT'den almaya devam edeceklerini açıkladı.
30 Mart 2020 17:42
Yazdır
MEB'den öğrenci burs ücretleri açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 20.03.2020 tarih ve 5768258 sayılı yazılarıyla Burs ödemeleri hakkında bazı açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanlığın bağlı ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören burslu öğrencilerin burs ödemeleri ile ilgili olarak Bakanlığımız ve Vakıfbank T.A.O ile PTT A.Ş arasında imzalanan protokoller çerçevesinde;

1- Vakıfbank kanalıyla bursunu alan öğrenciler burslarını yine Vakıfbank'tan, bursunu PTT 'den alan öğrenciler yine burslarını PTT'den almaya devam edeceklerdir.

2- Burslar her ayın 25 inde ön yüklemeli banka kartlarına aktarılacaktır.

3- Kartlar; ön yüklemeli ve pos geçiş özelliğine sahip olacaktır.

4- Vakıfbank, sözleşme süresince aylık veya yıllık hesap işletim ücreti, kart aidatı, bakiye sorma, hesap hareketi dökümü, kart basımı ve benzeri bankacılık işlemlerinden her ne ad altında olursa olsun öğrenciden başka bir masraf ve/veya ücret talep etmeyecektir.

5- PTT, sözleşme sürecinde aylık veya yıllık hesap işletim ücreti, kart aidatı, bakiye sorma, Pttmatik'lerden son on işlem için hesap hareketleri dökümü, adı altında öğrenciden masraf veya ücret talep etmeyecektir. BDDK hükmü gereğince, kayıp, çalıntı ve benzeri nedenler dolayısıyla yılda iki adetten sonraki kart yenileme durumlarında kart ücreti kart maliyeti ölçüsünde alınabilecektir.

6- Ödemeler sadece hak sahibine yapılacak olup hak sahibini temsil eden veli, vasi, kayyım ve vekillerine ödeme yapılmayacaktır.

7- Ödemeler, PTT işyerlerinden hak sahiplerine imza karşılığı ibraz etmiş olduğu kimliğin fotokopisi alınarak; elden teslim edilecek olan ön yüklemeli Pttkartlar ile yapılacaktır.

8- Kart değişimi ve kayıp/çalıntı durum bildirimlerinin PTT işyerlerine yapılması halinde PTT tarafından hak sahibine en kısa sürede PTT kartı temin edilecektir. PTT Çağrı Merkezi numarası 444 1 788 olup, güncel cep numarası olan öğrenciler kartın şifresini unutmaları halinde belirtilen numara üzerinden sms yoluyla şifre alabileceklerdir.

9- PTT kartı olan öğrenciler, PTT'nin tüm işyerlerinden ve Pttmatik'lerinden; para çekme, şifre alma/değiştirme, Pttmatik'lerden son on işlem için hesap hareketleri dökümünü ücretsiz yapacaklardır. Pttkartlar diğer Banka ATM'lerinde de kullanılabilmekte olup, diğer banka ATM'lerinden yapılacak işlemlerle ilgili banka ve Bankalar arası Kart Merkezinin yansıtacağı hizmet ücreti tarifesi geçerli olacaktır.

10- Vakıfbank ön yüklemeli kartını kaybeden öğrenciler, yeni ön yüklemeli kartlarını PTT işyerlerinden kimlik fotokopisi ile şahsen başvurarak temin edecektir.

11- 2020-2021 eğitim-öğretim yılında bursluluğa yeni hak kazanan öğrenciler burslarını PTT işyerlerinden aldıkları Ön Yüklemeli kartlar ile alacaklardır. Ön Yüklemeli Pttkartlar il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilmeyecek olup sadece PTT İşyerlerine başvuru yapan öğrencilere teslim edilecektir.

12- Vakıfbank kartını her ne sebeple olursa olsun kaybeden öğrencilerin Vakıfbank kartı iptal olacak ve kullanılamayacaktır. Öğrenciler burslarını yeni alacakları Pttkartlardan alacaktır.

Ayrıca öğrenci, veli ve okul yöneticilerinin e-Burs modülü üzerinden bursların ön yüklemeli kartlarına aktarılıp aktarılmadığı veya geçmişe yönelik burs ödeme bilgilerine erişimlerinin sağlanması, gereksiz yazışmaların önlenmesi ve iş yükünün azaltılması amacıyla e-Okul sistemi e-Burs modülüne yeni bir ekran açılmıştır.

İşte o yazı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
10:39 - Mersin'de cami avlusuna bırakılmış 5 günlük bebek bulundu10:37 - 75 ilde bulunan gündüz bakım merkezleri 1 Temmuz'dan itibaren yeniden açılacak10:36 - Balık tutmaya çalışırken çaya düşerek kaybolan gencin cesedine ulaşıldı10:25 - Barış Pınarı bölgesinde tarım alanlarını hedef alan PKK'lı terörist yakalandı10:24 - YÖK Başkanı Saraç 'Mimarlık Fakültesi Dekanları Konseyi' ile görüştü10:23 - Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların 2 ila 4 derece artması bekleniyor10:16 - 'Normalleşmedeki tedirginlik esnafı zor durumda bırakıyor'10:06 - Almanya'dan Türk SİHA'larına büyük övgü10:04 - İptal kararının perde arkası: Halk mağdur olmasın diye10:00 - İdari izin sebebiyle kullanılmayan mazeret izinleri daha sonra verilir mi?
09:51 - Sarıyer'de bariyerlere çarpan motosikletin sürücüsü öldü09:20 - Bankaya sanal imza çek suçuna esneme geliyor09:15 - Sahillerde normalleşme yoğunluğu! Sosyal mesafe çizgileri silindi09:05 - Öğretmenlerin İl Dışı Mesleki Çalışma ve İdari İzinle igili değerlendirme09:04 - Erzincan'da yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı08:59 - Türk bilim insanı hedefini büyüttü08:45 - 'Cano' israfa son verecek08:32 - Başkent'te kadın cinayeti
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam