1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB uyuyor, İstanbul MEM'de onlara uyuyor

Bugüne kadar 70’in üzerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü yönetici atama duyurusuna çıktı. Herkes kafasına göre takıldı. MEB uyarma gereği dahi duymadı. Açıklama yapıp kamuoyunu bilgilendirmedi.
29 Ağustos 2013 15:43
+Aa- Yazdır
MEB uyuyor, İstanbul MEM'de onlara uyuyor

- Sözlü sınava çağrılma neye göre olur?

- Önce Müdürlük sonra yardımcılık mı duyurulur, ikisi de duyurulabilir mi?

- Yönetmelikteki Aylıktan kesme cezasıyla ilgili uygulama nasıl yapılır? (kafasında soru işareti olanlara cevabımız olsun: hiç uygulanmamalı uygulanırsa da 2011 sınavından önceki 4 yılı kapsayabilir… )

Bu ve benzeri onlarca soru cevapsız beklerken bakanlık adeta uyuyor. Herkes kafasına göre takılıyor. İstanbul Milli Eğitim'de uyuyan MEB'e uyuyor.

Sayın YILDIZ döneminde özellikle yönetici atamada ülkeye öncülük yapan İstanbul Milli Eğitim uyumaya devam ediyor. Duyuruya çıkmayan birkaç il kalmışken bunlardan birisinin de İstanbul MEM olması gerçekten manidar.

Bekleme sürerken İstanbul'un sınava dayalıdan önce Norm Fazlalarının atamalarının yapılacağı konuşulmaya başladı ve gündeme bomba gibi düştü.

Oysa ki sayın YILDIZ'ın hemşerisi olan Müsteşar sayın TEKİN imzalı genelgeye göre öncelik sınava dayalılarda. Buna rağmen İstanbul böyle bir tasarruf kullanırsa bu işin altında başka sebepler aranacaktır.

Norm fazlaları öncelikli yapılabilirdi yani bakanlık böyle bir tasarruf kullanabilirdi fakat bakanlık bu noktadaki tavrını ortaya koymuştur. Bu nedenle bu aşamada norm fazlasını gündeme getirmek özellikle İstanbul Lisesi ile Kabataş Lisesi gibi önemli kurumlara bir formül mü düşünülüyor? sorusunu akla getiriyor.

Bu aşamada norm fazlasını eritmek düşünülemez. Bu konuda beklentisi olan yöneticilere şunu hatırlatmak gerekir ki;

Bu aşamada yapılacak norm fazlası atamalar hakkaniyete uygun yapılmayacak, adam kayırmaya yönelik olarak istenen kişilerin istedikleri kurumlara diğerlerine de neresi denk gelirse atanmaları şeklinde olacaktır.

Bu durumla karşılaşmamak için;

Ya norm fazlası atamasından tümden vazgeçilmeli (ki vazgeçilmezse İstanbul bakanlığa rağmen kendine buyruk hareket etmiş olur.)

Ya da tüm norm fazlası yöneticilere duyuru yapılarak puan üstünlüğü esasına göre atamalar yapılmalıdır.

Bizden uyarması…

Bakanlığa tekrar çağrıda bulunuyoruz: 2009 yılında olduğu gibi bizim de Tebrikler MEB! diye başlık atarak takdir ettiğimiz şekilde konuları ve soruları açıklayan bir kılavuzu ivedilikle yayımlamalıdır.

Saygılarımla…

Maksut BALMUK

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
12:45 - MHP heyeti AK Parti, DSP, BBP, Saadet ve Yeniden Refah Partisi heyetleriyle bayramlaştı12:22 - İnternetten alışverişte tüketiciler 'mobil uygulamaları' tercih etti12:21 - Emlakçıyı darbettiği öne sürülen 3 şüpheli yakalandı12:20 - 'Cumhurbaşkanı Erdoğan, TMO alım fiyatlarını bayram sonunda açıklayacak'12:18 - Arnavut yazar Bahiti: Filistin'in masum çocuklarını sadece Erdoğan koruyabilir12:16 - Takdir belgesi karşılığında öğrencilerini istismar etti
12:07 - Ömer Çelik: Netanyahu hükümeti bir suç makinesidir12:05 - Samsun'da DEAŞ operasyonunda 3 şüpheli yakalandı11:49 - AK Parti heyeti, CHP ve MHP heyetleri ile video konferans aracılığıyla bayramlaştı11:49 - Adana'da babasını öldüren zanlı tutuklandı11:48 - Ticarette engeller 'Engelsiz PttAVM.com Projesi' ile aşılıyor11:47 - Jandarmanın 'hassas burunları' Tunceli'de terörle mücadelede önemli görev üstleniyor
11:47 - Afyonkarahisar'da polise mukavemet gösteren 4 şüpheli yakalandı11:44 - Mükellefler Kovid-19 sürecinde vergi işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirdi11:44 - 'Cep'ten internet abone sayısı 65 milyonu geçti11:41 - Antalya'da otomobil evin bahçesine devrildi: 1 ölü, 2 yaralı11:40 - İki ilimizde bazı bölgeler karantinaya alındı
11:40 - Adalar'daki atların akıbeti tartışılmaya devam ediyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam