4A, 4B, 4C kadro nedir?

40,476 kez görüntülendi.07 Aralık 2017 09:10

4A KADRO

(A) grubu kadrolar; mesleğe kamu personel seçme sınavının ardından kurumların kendi özel mevzuatları gereğince gerekli puanı almış adaylar arasında yapılan özel yarışma sınavı (yazılı ve sözlü) ile yardımcı (stajyer) (stajyer)

olarak girilen ve yetiştirme döneminin ardından yapılan yeterlilik sınavında başarı gösterilmesi üzerine asıl unvana ataması yapılan kadrolardır. SGK kapsamında olanlara 4 A’lı denmektedir.

4A KADRO  <p>    (A) grubu kadrolar; mesleğe kamu personel seçme sınavının ardından  kurumların kendi özel mevzuatları gereğince gerekli puanı almış adaylar  arasında yapılan özel yarışma sınavı (yazılı ve sözlü) ile yardımcı (stajyer) (stajyer)<p>    olarak girilen ve yetiştirme döneminin ardından yapılan yeterlilik sınavında  başarı gösterilmesi üzerine asıl unvana ataması yapılan kadrolardır. SGK kapsamında olanlara 4 A&#8217;lı denmektedir.
Bu resim 20,957 kez görüntülendi. 0 0
Jean Monnet Yeni Dönem
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam