1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Anasayfa \ Genel Dosyalar \ Kamu personel reform taslakları

Kamu personel reform taslakları

 
05 Kasım 2006 01:20
KESK: 657 taslağı bizim açımızdan tartışılabilir bir taslak değildir
 
 
23 Ağustos 2006 10:11
657 reform taslağının tam metni
 
 
00:05
20 Ekim 2005
İşte Kamu Personel Reform TaslağıKamu personel reform taslağının ilk halini 2004 yılının Ağustos ayında yayımlamıştık. Daha sonra, 2005 yılının Mayıs ayında Bakanlar Kuruluna sunulan brinfingi 6 bölüm halinde yayımladık... Başbakanlıktaki çalışmalar sonucunda ortaya çıkan taslağın son halini ise birinci ve ikinci bölüm olarak 2005 yılının Ağustos ayında yayımladık. Ancak, Başbakanlık kamu personel reform taslağı hakkında kamu kurumlarının görüşlerini almaya karar vermiştir. Bu çerçevede 14 Ekim tarihinde söz konusu taslak tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilmiştir. Başbakanlığın kamu kurumlarına gönderdiği taslağı görmek için başlığa tıklayınız.
 
 
00:03
17 Ağustos 2005
Kamu Personel Reform Taslağı (Birinci Bölüm)Başbakanlıkta oluşturulan komisyon tarafından üzerinde çalışan kamu personel reform taslağının birinci bölümünde Kanun taslağının ana maddeleri yer almaktadır. Toplam 132 ana madde bulunmaktadır. Ancak 107-126 arasındaki maddeler Devlet Bakanı tarafından konfederasyonlara dağıtılan taslakta yer almamıştır. Bu nedenle bu bölüm hariç kalan maddeleri yayımlıyoruz.
 
 
00:23
27 Mayıs 2005
Kamu Personelinin Maaş Unsurları23/05/2005 tarihli Bakanlar Kurulu toplantısında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet Ali Şahin tarafından hükümet üyelerine iki adet dosya dağıtılmıştır. Dosyalardan birincisini 6 bölüm halinde dün yayınladık. İkinci dosyayı ise bugün yayımlıyoruz. Bu dosyada mevcut sistemdeki kamu personelinin maaş unsurları detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlayacağımız bu belgenin yapılacak akademik çalışmalarda yararlı olacağını düşünüyoruz. Ayrıntılar için başlığa tıklayın.
 
 
13:39
25 Mayıs 2005
Personel Reform Tasarısı Temel Belgeleri (6)Bu bölümde ilave ödemesi olan ve olmayan kamu kurumları açısından 6 adet bordro, örnek olarak verilmiştir. Diğer taraftan sunulan belgelere göre, personel reform taslağı ile mevcut ücretine göre daha yüksek ücret alacakların ücretleri Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte yeni ücret seviyesine çıkacaktır. Mevcut ücretine göre daha düşük ücret alacaklar ise eski ücretleri ile yeni ücretleri arasındaki fark kapanıncaya kadar eski ücretlerini almaya devam edeceklerdir. Bu konuya ilişkin olarak Bakanlar Kuruluna sunulan temel belgeyi görmek için başlığa tıklayın.
 
 
12:36
25 Mayıs 2005
Personel Reform Tasarısı Temel Belgeleri (5)Bu bölümde kamu personel reform taslağında yer alan basamak ilerlemesi, personel ve başarı değerlendirme sistemi, istisnai görevler, temel görev aylığı, temel görev ücreti, hizmet farkı ödeneği ve performans ödemesi ele alınmıştır. Taslağa göre hizmet farkı ödeneği temel aylık/ücretin %40'nı aşamamaktadır. Performs ücreti ise temel aylığın %5'sini geçememektedir. Bu konuya ilişkin olarak Bakanlar Kuruluna sunulan temel belgeyi görmek için başlığa tıklayın.
 
 
11:01
25 Mayıs 2005
Personel Reform Tasarısı Temel Belgeleri (4)Bu bölümde memurlar, sözleşmeli personel, diğer kamu görevlileri ve geçici personelin yeni sisteme geçişi ele alınmıştır. Daha önce de sitemizde belirtildiği üzere artık çoğu unvan sözleşmeli pozisyona dönüştürülmektedir. Memur olarak çalışmakta olup da bulundukları unvanlar, Kanun tasarısında belirtilen sözleşmeli personel pozisyon unvanları arasında gösterilenlere sözleşmeli personel statüsüne geçme konusundatercih hakkı tanınacaktır. Her iki durumda da şu an çalışan memurların tüm hakları korunacaktır. Bu konuya ilişkin olarak Bakanlar Kuruluna sunulan temel belgeyi görmek için başlığa tıklayın.
 
 
10:47
25 Mayıs 2005
Personel Reform Tasarısı Temel Belgeleri (3)Bu bölümde kamu personel reform tasarısının kapsamı ve tasarının üzerine bina edildiği tanımları ele alınmıştır. Kamu kurumlarının tümü Kanun tasarısının kapsamına alınmıştır. Sadece kamu bankaları, mahalli idarelerce kurulmuş şirketler, İMKB ve altın borsası kapsam dışında tutulmuştur. Yine memurlar ve sözleşmeli personel hukuki statü, mali hak ve sosyal yardımlar açısından; diğer kamu görevlileri sadece mali hak ve sosyal yardımlar açısından Kanun kapsamında olup, bu konuya ilişkin olarak Bakanlar Kuruluna sunulan temel belgeyi görmek için başlığa tıklayın.
 
 
09:15
25 Mayıs 2005
Personel Reform Tasarısı Temel Belgeleri (2)Bu bölümde kamu personel reform tasarısının getirdiği yenilikler başlıklar halinde sıralanmaktadır. Tüm kamu kurumları kanun kapsamına dahil edilmesi, esnek istihdam imkanı getirilmesi, derece ve kademe sisteminden basamak sistemine geçilmesi, hizmet sınıfları kaldırılması, uyarma ve kınama cezalarına karşı da yargı yolu açılması, izinlerde iş günü esası getirilmesi ve izinlerin bulunulan yıl içinde kullanılması öngörülmesi, performansa dayalı ödeme sistemi getirilmesi, getirilen yeniliklerden bir kaçıdır. Bakanlar Kuruluna bu konuda sunulan 32 maddelik temel belgeyi görmek için tıklayın.
 
 
00:03
25 Mayıs 2005
Personel Reform Tasarısı Temel Belgeleri (1)Bu bölümde mevcut durum ele alınmakta ve temel sorunlar başlıklar halinde sıralanmaktadır. Mevzuatın dağınıklığı ve karmaşıklığı, yapılan değişikliklerle sistemin temel mantığının bozulması, personel dağılımının dengesizliği, aynı görevi yürüten personel arasındaki statü ve maaş farklılıkları, kurumlar arası ücret dengesizliği ve adaletsizliği, maaşların hesaplanmasında aynı veya farklı niteliklerde ve değişik adlar altında düzenli veya düzensiz çok fazla ödeme unsurunun bulunması temel sorunlar olarak tespit edilmiştir. Bakanlar Kuruluna bu konuda sunulan temel belgeyi görmek için tıklayın.
 
 
06 Ağustos 2004 00:00
Kamu personel reform taslağı memurlar.net'te... (Birinci Bölüm)
 
SON HABERLER
13:31 - Dolandırıcılıktan 30 yıl hapis cezası bulunan firari Konya'da yakalandı13:25 - Türkiye, Letonya'nın 'soykırım' olarak nitelendiren kararını şiddetle kınadı13:24 - Malatya'da aranan FETÖ şüphelisi yakalandı13:18 - 6 yaşında suça başlayan çocuk, 13 yaşında 140 suç kaydı mevcut13:11 - Emniyet, Arnavutluk, Karadağ, Kosova ve Kuzey Makedonya'da Özer'i arıyor13:07 - Borsa günün ilk yarısında yükseldi
13:07 - Çocuklar çektikleri videoyla belediye başkanından halı sahalarını yenileme sözü aldı13:03 - Gaybubet'teki FETÖ'cülere maaş dağıtıyordu, çıplak ayakla kaçarken yakalandı12:59 - Emekliliğini isteyen Emniyet Müdürü FETÖ ile mücadelede kritik roller üstlenmiş12:56 - Prof. Ceyhan: Aşı olmakta kararsız kalanlara eğitim verilsin12:53 - Sancaktepe'de 'tapu dolandırıcılığı' operasyonunda 5 kişi yakalandı12:49 - Çeyrek altın 776 TL'ye yükseldi
12:43 - PTT 'evde sosyal yardım ödemesi' kapsamındaki ücretleri adreslere teslim ediyor12:37 - Defineciler ormanı delik deşik etti, devasa çukurlar açtı12:28 - Akşener paylaştı: İttifaka yeni partiler mi katılıyor?12:23 - İTÜ Genel Sekreteri, korona nedeniyle hayatını kaybetti12:16 - Koravirüsü atlatanlarda yeni bulgu
12:11 - Gün ortasında döviz düşüşte
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam