1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

TAGEM, neden YÖKDİL'i kabul etmiyor?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2018 yılı dönem tayinlerinde, YÖKDİL'i kabul etmiyor.
17 Mayıs 2018 10:36
Yazdır
TAGEM, neden YÖKDİL'i kabul etmiyor?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2018 yılı dönem atamalarına çıkmıştır. İlgili link için tıklayınız.

Ancak, ilanın KURULUŞ - MÜHENDİS ( TAGEM'e bağlı kuruluşlar ) kadrolarında YABANCI DİL şartı olarak KPDS - ÜDS - YDS ve TOEFL sınav sonuçları kabul edilmektedir.

YÖKDİL olarak isimlendirilen ve YÖK ( Yüksek Öğrenim Kurumu ) tarafından yapılan dil sınavı ise geçerli SAYILMAMAKTADIR.

Bu kadrolar için tercih işlemleri 21 - 25 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacaktır.

En son 2012 yılında yapılan KPDS ve ÜDS sınavları dahi geçerli sayılırken 2018 yılında yapılmış olan YÖKDİL sınavının geçerli olarak kabul edilmemesi garip bulunmaktadır.

YÖKDİL sınavı ile DOKTORA öğrencileri üniversitelerdeki doktora öğrenimlerine başvuru yapabilmektedir. Yine aynı sınavla Yardımcı Doçentlik (Doktor Öğretim Üyesi) ve Doçentlik için başvurular kabul edilmekte ve şartları sağlayan öğretim üyeleri üniversitelerde bu kadrolara atanabilmektedir.

Dönem tayinlerine başvuran mühendisler, Kamu Denetçiliği Kurumunun 2018 yılındaki kararı doğrultusunda YÖKDİL sınav sonuçlarının da başvurularda kabul edilmesini talep etmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 11,674 defa okundu. 10 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
İş Bankası'ndaki, % 28'lik Atatürk hisselerinin CHP'ye ait olmasını doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam