1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

SGK Başkanları hakkında 'usulsüz atama' yaptıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu

06 Temmuz 2012 10:43
Yazdır

Türk Büro-Sen, SGK eski Başkanı Emin Zararsız ile mevcut başkan Fatih Acar hakkında, görevde yükselme yönetmeliğinde öngörülen sınav koşullarını etkisiz kılarak 119 kişiyi "sosyal güvenlik merkezi müdürü" ve "şube müdürü" olarak atadıkları iddiasıyla Savcılığa suç duyurusunda bulundu.

119 KİŞİ ATANDI

SGK Eski Başkanı Emin Zararsız döneminde 45 kişinin, şu an ki SGK Başkanı Fatih Acar döneminde ise 74 kişinin "hülle yolu ile" sınav girmelerine gerek kalmadan atandıklarının belirtildiği açıklamada, Türk Büro-Sen olarak, SGK'da görevde yükselme yönetmeliğinde öngörülen sınav koşulunu bertaraf edilmek suretiyle, kariyer ve liyakat ilkelerine aykırı olarak, "il müdür yardımcısı" kadrolarından hülle yolu ile "sosyal güvenlik merkezi müdürü" ve "şube müdürü" kadrolarına yapılan atamalara ilişkin, sorumluların cezalandırılmaları istemiyle, SGK eski Başkanı Emin Zararsız, SGK Başkanı Fatih Acar ve her iki dönemde de İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı yapan Salim Kahramanoğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundukları belirtildi.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Binali Yıldırım'ın, İBB adaylığından dolayı, TBMM Başkanlığından istifa etmesini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam