1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

ÖDP Olağanüstü Konferans/Kongre'ye gidiyor

05 Ocak 2009 19:01
Yazdır

Türkiye Solu uzun süredir tarihinin en ciddi krizlerinden birini yaşıyor. Kurucu Genel Başkanı olduğum ÖDP de bu krizden payına düşeni alıyor.

Bu krizden çıkış arayışı gerek emek hareketi gerekse demokrasi, barış ve özgürlük güçleri arasında yoğun tartışmalarla sürüyor.

Bu arayış sürecinde, özgürlükçü bir sol anlayışla toplumda eşitliği, demokrasiyi, barışı, emeğin haklarını, farklı kültürlerin birarada eşit koşullarda yaşamasını temsil eden güçlü bir mücadele ve taraf yaratma çabasını sürdürüyoruz.

Bu sürecin bir parçası olarak partimiz içinde de uzun süredir varolan tartışmaların yeni bir aşamasında, 4 Ocak Pazar günü yaptığımız Parti Meclisi Toplantısı'nda, Tüzüğümüzün ilgili maddesine ve delegelerden gelen taleplere dayanarak Olağanüstü Konferans/Kongre çağrısı yapmış bulunuyorum.

Delegelerimiz, demokratik bir zeminde farklı görüşler konusundaki eğilimlerini ifade edeceklerdir. Ayrıca partimizin çeşitli kurulları arasında oluşmuş olan güvensizlikleri ortadan kaldıracak demokratik bir irade göstereceklerdir. Kurumlar içi tartışmaların krize dönüştüğü anlarda, demokratik zeminlerin kullanılması önemli bir ihtiyaca cevap verir.

Bu sürecin sadece ÖDP için değil, Türkiye'deki toplumsal muhalefete, emek güçlerine, barış, özgürlük ve demokrasi mücadelesini sürdürenlere önemli mesajlar iletmesini umut ediyoruz.

Son olarak, bugün ANKA Haber Ajansı tarafından medyaya servis edilmiş olan haber hiçbir unsuru ile doğruları yansıtmamaktadır. Partimin Genel Başkanlığı'ndan istifa etmedim. Gazetecilik etiği, konunun birinci dereceden muhatabı olan kişiye bu sorunun yöneltilmesini gerektirir.

Ufuk Uras
ÖDP Genel Başkanı ve
İstanbul Milletvekili

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
17:22 - Mersin'de 73 şehit ailesine ücretsiz konut17:20 - Bakan Selçuk: Öğretmen odası, huzur adası olmalı17:18 - Kapalıçarşı'da altın fiyatları17:16 - Ankara'nın kritik ilçesinde Veysel Tiryaki önde17:15 - 'FETÖ'nün TSK yapılanması tümüyle deşifre edilmedi'17:12 - Serbest piyasada döviz fiyatları17:10 - PKK şüphelileri Yunanistan'a kaçamadan yakalandı17:08 - Çöplükten üretilecek elektrikle şehir aydınlatılacak17:06 - Altının kilogramı 229 bin 800 liraya geriledi17:03 - Akit TV'den Kılıçdaroğlu açıklaması
16:59 - Muharrem İnce ile Cemal Enginyurt mahkemelik oldu16:56 - Denizli'de 180 artçı sarsıntı kaydedildi16:54 - 3600 ek gösterge Nisan veya Mayıs'ta çıkacak16:52 - Gezici'den Şişli için yeni anket16:49 - Yıldırım, 'yolların kralı' sloganına bu cevabı verdi16:41 - Korkmaz Karaca'nın Hasip Kaplan'a cevabı sosyal medyada gündem oldu16:38 - Bakanı Kasapoğlu, AA Editör Masası'na konuk olacak16:34 - Polislik sınavı sorularını dağıtan FETÖ sanığına hapis
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam