1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB, özür grubu kontenjan belirleme işlemlerine başladı

08 Temmuz 2011 08:57
Yazdır

2011 Yılı Özür Grubu Yer Değiştirme Kontenjan Belirleme İşlemleri Başladı

06/05/2010 tarih ve 27573 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğin ?Atama yapılacak eğitim kurumlarının duyurulması? başlıklı 45. maddesinde ?(1) Özür durumuna bağlı yer değiştirmelerde, öğretmenlerin özür gereklerinin karşılanabilmesi bakımından öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarının tamamı İl Millî Eğitim Müdürlüklerince elektronik başvuru sayfasına yansıtılır.

(2) (Değişik ikinci fıkra: 30.7.2010/27657 RG) İller arasında isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı olarak yapılacak yer değiştirme suretiyle atamalarda öğretmenlerin tercihlerine yansıtılacak eğitim kurumları; o yerleşim yerinde görev yapan mevcut öğretmenlerle ihtiyacın karşılanabilirliği dikkate alınarak öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumları arasından İl Millî Eğitim Müdürlüklerince belirlenir. İller arasında yer değiştirecek öğretmenlerin alanlar bazındaki kontenjanları ülke genelinde dengeli dağılımı sağlayacak şekilde hizmet bölgeleri ve illerin doluluk oranları dikkate alınarak belirlenir. Yer değiştirme suretiyle atamalar sonucu norm kadro açığı oluşan eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacı, bu Yönetmeliğin 19 uncu maddesinde belirtilen öğretmen atama döneminde yapılacak atamalarla karşılanır.? hükümlerine göre özür durumuna bağlı yer değiştirmelerde, öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarının tamamı tercihlere açılmaktadır.

Bakanlık yayınladığı yazıda haklı olarak bazı istisnalar getirmiştir.

Aşağıdaki yazıdan il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü emri uygulamasının yapılacağı anlaşılmaktadır.

Ahmet Kandemir

Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 4,512 defa okundu.
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
ANKET
Lojmanların, içinde oturanlara, ihalede oluşan en yüksek bedelle satılacak olmasını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam