2'si muvazzaf 4 askere FETÖ'den gözaltı
 
Karizmatik kışlık kazak ve hırka seçimleri
 
Sağlık personeli alımı için kılavuz bugün yayımlanacak
 
'Fermuar' açılmıyor, ambulanslar yolda kalıyor
 
O okulun yöneticileri açığa alındı
 
Tesla Cybertruck ve Ford F-150 böyle çekişti Video
 
Grip ve nezle olduğunuzda sakın bu yiyecekleri yemeyin! Foto Galeri
 
Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programı mezunları eşitlik istiyor

07 Ocak 2008 11:25
Yazdır

Adalet Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan 26.07.2005 tarihli protokole göre Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programına kayıt yaptırdım ve halen 2. sınıf öğrencisi olarak bu programdaki eğitimime devam etmekteyim. Öncelikle bizlere verilen bu imkândan dolayı emeği geçen taraflara şükranlarımı bildiririm.

Kendi çabalarım ile yaptığım araştırmalar neticesinde Adalet Meslek Yüksek Okulu mezunları veya Meslek Yüksek Okullarının Adalet Bölümü mezunları ile aynı haklara sahip olmadığımızı öğrenmiş bulunmaktayım, Adalet Bakanlığı ile yaptığım yazışmalar neticesinde bu bölümden mezun olmam durumunda Adalet Meslek Yüksek Okulu mezunları veya Meslek Yüksek Okullarının Adalet Bölümü mezunlarının girebildikleri hizmet içi yükselme sınavlarına da katılma hakkımızın olmadığını öğrendim. Okumakta olduğumuz Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programından mezun olmamız halinde kademe ilerlememizden başka hiçbir hakka sahip olmadığımızıda öğrenmiş bulunmaktayım. Oysa Adalet Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokolün 5. maddesinde ?Bu proje Adalet Bakanlığının; yurt içinde görevli en az lise ve dengi meslek lisesi mezunu yazı işleri müdürleri, idari işler müdürleri, icra müdürleri, icra müdür yardımcıları, zabıt katipleri, emanet memurları, mübaşirler, cezaevi 1. müdürleri, cezaevi 2. müdürleri, cezaevi idare memurları, infaz koruma baş memurları, infaz ve koruma memurlarının 4. maddede sayılan mevzuata dayanılarak meslek eğitimi önlisans programından geçirilmeleri ve bu surette 2 (iki) yıllık yüksekokul mezunu statüsü kazanmaları amacıyla düzenlenmiştir.?hükmü gereğince yüksekokul mezunu statüsü kazanmamız ve Meslek Yüksek Okullarının Adalet Bölümü mezunları ile aynı haklara sahip olmamız gerekmektedir. Ortaya çıkan bu anlaşılması zor ve benim gibi bu programda okuyan 5000 öğrencilerinin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz.

Ayrıca bu programdan mezun olmamız halinde Anadolu Üniversitesince diğer önlisans (gerek a.ö.f gerekse örgün) mezunlarına tanınan dikey geçiş (4 yıllığa tamamlama) hakkına sahip olmadığımızı büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Yine protokol gereği açılan Jandarma Meslek Eğitimi Önlisans ve Polis Meslek Eğitimi Önlisans programından mezun olanların sahip oldukları Dikeygeçiş hakkının biz Adalet Meslek Eğitimi Önlisans Programı öğrencilerine de sağlanmasını istiyoruz.

Yukarıda arz ettiğim hususlar konusunda gerek Adalet Bakanlığı gerekse de Anadolu Üniversitesi Tarafından gerekli düzenlemelerin yapılması ve mağduriyetimizin giderilmesi hususunu arz ederim.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
11 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
17:08 - Ağrı şehir içi ulaşımında 'hastabüs' ve 'öğrencibüs' dönemi17:06 - Dolar ve avroda gün sonu fiyatları17:04 - 2'si muvazzaf 4 askere FETÖ'den gözaltı16:59 - Yargıtay, dönemin Kayseri Garnizon Komutanına verilen cezayı bozdu16:58 - Sağlık personeli alımı için kılavuz bugün yayımlanacak16:53 - 'Fermuar' açılmıyor, ambulanslar yolda kalıyor16:52 - İstanbul'da bisiklet kiralamak kolaylaştı16:48 - Eski AYİM üyesi Şahin'in 15 yıla kadar hapsi istendi16:40 - Boşanabilmek için 18 yıldır görmediği eşini arıyor16:36 - Yolcudan otobüs şoförüne yumruk
16:26 - Antalya mavi bayrakta dünya birincisi16:24 - Eski Askeri Yargıtay üyesi Şimşek hakkında hapis istendi16:22 - İBB, çalışanlar için Sosyal Medya Etik İlkeleri'ni yayınladı16:16 - FETÖ'nün sözde sıkıyönetim savcısına hapis cezası16:11 - O okulun yöneticileri açığa alındı16:08 - Meteorolojiden o ile yarın için kuvvetli yağış uyarısı15:59 - Kepçeyle 'akrobatik' hareket yapan sürücüye ceza15:54 - Belediyeden parasını alamayan çöp toplama şirketi iş bıraktı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam