1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Valiye skandal belge imzalattılar

Bugün Habertürk gazetesinde yer alan haberin detaylarını açıklıyoruz:
07 Ocak 2014 11:00
+Aa- Yazdır
Valiye skandal belge imzalattılar

İstanbul'da yaşanan bir soruşturma olayında Vali Hüseyin Avni MUTLU'ya skandal denecek bir belge imzalattılar.

Okul müdürü başka bir konuda soruşturma geçirdiği halde valiye sunulan Kademe İlerlemesini durdurma cezasına ilişkin Disiplin Kurulu Kararında okulda açılan kursta fazla para aldığı yazıldı.

Oysa ki soruşturmaya tabi olan kişinin böyle bir konuda soruşturması yok. İddia yok. Bu şekilde işlem yapılacak kurs da yok okulda.

İl Disiplin Kurulu Kararına istinaden yazılan yazı vali MUTLU'ya imzaya açılmış ve imzalatılmış.

Okul müdürü de Kademe İlerlemesinin Durdurulması cezası aldığından müdürlükten alınarak öğretmen olarak bir okula tayini çıkarılmış.

Gerçek konu ne bir de ona bakalım:

Daha önce de basında ve sitemizde de yer aldığı şekilde konu: "Yeni Ortaöğretim Sistemini Bir Grup Züppe Hazırlayıp Bakan Mı Sundu?" şeklinde Twit atılması. Yani Züppe kelimesinin hakaret sayılması.

Bu Twit üzerine açılan soruşturma konusu Disiplin Kurulu Kararında yanlış yer aldı. Kurul kararını Vali Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdürü, İl Eğitim Denetmenleri Başkanı, Lise Müdürü, İlköğretim Müdüründen oluşuyor.

Bu kadar kişiden biri dahi bu konuda itirazda bulunmuyor.

Hepsi de imza atıyor ve valilik makamında bu şekilde teklif ediliyor.

Disiplin kurulu üyelerinin büyük bir kısmı da, onayı sunan İl Müdürü de, okul müdürünü çok iyi biliyor. İsmini ve konuyu hatırlamaması mümkün değil.

Olmayan soruşturma konusundan ceza alan okul müdürü de görevden alınıyor.

Disiplin kuruluna resmi yazı da sunulduğu ve Züppe kelimesinin hakaret olmadığı ispatlandığı halde kurul üyeleri, bu belge geçerli ama halk dilinde böyle algılanmıyor diyorlar.

Türkiye'nin en büyük ilinde görev yapan Disiplin Kurulu hukuk kurallarını, geçerli belgeleri mi göz önüne almalı yoksa kendi algılarına göre halk dilini mi? Hukukta örf, adet yada halk dili uygulaması hukuk kurallarına göre, belgelere göre karşılık bulunmayan durumlarda geçerlidir.

İşte Türkiye'nin bu konuda tek yetkili kurumunun görüşü;

Şimdi bu durumda Disiplin Kuruluna nasıl güvenilecektir?

Aynı disiplin kurulu daha önce de yanlı ve yanlış kararlara imza atmıştı. Aynı konuda önüne gelen 4 dosyanın içerikleri, savunmaları üyeleri aynı olmasına rağmen iki dosya için bir alt ceza teklif edilmesi, diğer ikisi için ise verilen eczanın aynen uygulanmasına karar vermişti.

Şimdi konu Yüksek Disiplin Kurulunda;

Yüksek Disiplin Kurulu kararını bir an önce verecek mi merak konusu?

Soruşturmayı jet hızıyla yapan her gün ne oldu diye soranlar itiraza gelince de aynı hassasiyeti gösterecekler mi?

Yoksa; ceza verirken jet hızı, itiraza gelince kaplumbağa hızı mı işletilecek?

Son bir not: Bu hatanın sorumluluğunu bir memura yüklemeye kalkanlar olursa bu yapılan hatadan da vahim olur.

Sayın vali sormaz mı siz neye imza attığınızı bilmiyor musunuz? Diye...

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 1 0
11 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
17:15 - Traktörün altında kalan orman işçisi hayatını kaybetti17:12 - Vatandaşların tahliyesi için iki çıkarma gemisi gönderildi16:50 - KPSS'ye geç kalan 2 adayın yardımına polis ekipleri koştu16:48 - Bitlis'te feci trafik kazası: 2 ölü, 3 yaralı16:44 - Dünyanın en büyük balık taşıma gemisinin ilk kaynak yapıldı16:31 - Ülke genelinde 111 yangın kontrol altına alındı
16:26 - Türkiye'nin ikinci büyük millet bahçesinde sona gelindi16:25 - KPSS A grubu GK - GY ve eğitim bilimleri sorularını değerlendiriyoruz16:11 - Manavgat'ta can kaybı 7'ye yükseldi!16:09 - Biontech ve Moderna, Avrupa Birliği için aşı fiyatlarını artırdı16:04 - Kamu personelinin orman yangını çıkarmaya çalıştığı iddiası16:02 - KPSS'ye giren 2 kişide korona çıktı, 30 kişi karantinaya alındı
15:58 - İBB ve uzmanlar arasında sivrisinek ilaçlama tartışması15:50 - İstanbul'dan yangın bölgelerine araç ve personel desteği15:48 - Marmara'da hava sıcaklıkları 4 ila 8 derece artacak15:45 - İstanbul'daki mesire alanları ve tabiat parkları boş kaldı15:42 - İzmir'de kışlaya yönelik 'sabotaj girişimi' iddiası
15:34 - Dr. Toker: Vefat eden kişilerin yüzde 93'ü hiç aşılanmamış
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Memur Sen'in 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için yüzde 17'lik maaş zammı talebi sizce karşılanabilir mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam