1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Ticaret Bakanlığı, mazeret tayinlerinde, taleplerin sadece yarısını karşıladı

Ticaret Bakanlığı, gümrük personelinin merakla beklediği sonuçları açıkladı ama tayin taleplerinde sadece 318 kişinin eş durumu tayini yapıldı.
26 Haziran 2019 00:16
Yazdır
Ticaret Bakanlığı, mazeret tayinlerinde, taleplerin sadece yarısını karşıladı

Memurlar.net'te, 24 Haziran'da yayımlanan haberde, Ticaret Bakanlığı'nda çalışan memurların mazeret tayin sonuçlarını beklediğine dikkat çekilmişti. Tıklayınız.

Ticaret Bakanlığı, haberin yayımlanması sonrasında, 25 Haziran'da sonuçları, personele özel portalden açıklamıştır.

Ancak, 1000'e yakın başvurunun olduğu eş ve sağlık durumu tayinlerinde sadece 318 personelin eş durumu talebi karşılanmış diğer tüm talepler reddedilmiştir.

Bakanlık bu uygulamasıyla ret cevabı alan personeli idare mahkemesinde dava açmaya yönlendirmiştir.

Bakanlıkta çalışan memurlar, 318 eş durumu ve 105 sağlık durumu olmak üzere toplam 423 kişinin mazeret tayinin yapılmış olmasına büyük tepki gösteriyorlar. Sağlık sebebiyle tayin talebinde bulunan 66, eş durumu sebebiyle tayin talebinde bulunan 439 personelin atama talebi reddedilmiştir.

Tayinlere başvuran personel, tayin işlemlerinin adaletli yürütülmediğini düşünmekte ve iyi yerler doldurulduğu için tayin çıksa dahi sadece Kapıkule gibi yerlerin kendilerine kaldığına inanmaktadır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
24 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Bir acil durum halinde, mahallenizdeki toplanma alanlarının neresi olduğunu biliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam