İzmir'deki okullara temizlik elemanı alınacak

Kaynak : Cihan Haber Ajansı
Eklenme : 15 Eylül 2009 15:49

Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) ile İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ünün ortaklaşa yürüttüğü "Toplum Yararına Çalışma Programı" kapsamında okullarda hizmetli görevlendirilmesine başlandı.

Okullarda temizlik ya da bakım onarım elemanı olmak isteyenlerin, 23 Eylül Çarşamba günü mesai bitimine kadar, Millî Eğitim ilçe müdürlüklerine dilekçeyle başvurması gerekiyor. İş-Kur'da işsiz kaydı bulunma şartı aranan programda, temizlik dışında elektrikçi, kaynakçı, marangoz, sıhhi tesisatçı, bilgisayar (donanım) ve boyacı alınacak. Boyacılık harici branşlarda, mesleği yapabildiğine dair belge mahiyetinde diploma, ustalık veya kalfalık belgesi gerekiyor.

Temizlik işçilerinde aranan şartlar: En az ilkokul ve ilköğretim okulu mezunu olmak. İş-Kur'a kayıtlı işsiz olmak. Engellei veya eski hükümlü olmamak, sabıka kaydı bulunmamak. Hanımlarda 19-50, erkeklerde 25-50 yaş arasında olmak.

Bakım onarım personeli için aranan şartlar: En az ilkokul ve ilköğretim okulu mezunu olmak. İş-Kur'a kayıtlı işsiz olmak. Engelli veya eski hükümlü olmamak, sabıka kaydı bulunmamamak, 18 ile 50 yaş arasında olmak.

#

Bu Habere Tepkiniz