1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

DSİ çalışanları, unvan değişikliği sınavı istiyor

DSİ Görevde Yükselme için her dönem, konu makamın takdirindedir, diyor
18 Mayıs 2017 10:02
Yazdır
DSİ çalışanları, unvan değişikliği sınavı istiyor

Yetkili sendikanın her dönem gündeme getirmesine rağmen, DSİ, unvan değişikliği sınavını yapmıyor

DSİ Genel Müdürlüğünde çalışan teknik personel, 2013 yılından bu yana görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının açılmasını talep ediyor.

Bu talep, son 3 yıldır düzenli olarak yetkili sendika tarafından, Kamu İdari Kurullarına taşınmasına rağmen bir netice elde edilemiyor.

Memurlar.net forumunda, 2013 yılından bu yana yapılan yazışmalar 68 sayfayı bulmuştur. Yüzlerce personelin talebi yıllardır ertelenmektedir. Tıklayınız.

DSİ, genel çerçeve yönetmeliğinde yapılan son değişikliğe uyumlu düzenlemeyi de, yönetmelik değişikliğinin üzerinden 6 ayı aşkın zaman geçmesine rağmen yürürlüğe koymamıştır.

DSİ çalışanları bütün toplantılarda gündeme alınmasına rağmen, konunun sürekli olarak genel müdürün takdirine bırakılmasından şikayetçidir. Bu nedenle yetkili sendikanın bundan böyle Kurum İdari Kurulu kararlarına şerh koymasını talep etmektedir.

İşte son 3 yılın kurum idari kurulu toplantı tutanakları

2015 yılı

2016 yılı

2017 yılı

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 6 44
Bu haber 24,566 defa okundu. 20 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Elektronik ürünü hangi internet sitesinden alırsınız?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam