1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

'Sağlıkçılarda aşı karşıtlığı yok'

Çin'den 30 Aralık 2020'de Türkiye'ye getirilen 3 milyon dozluk aşının, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu laboratuvarlarındaki analizinin bugün tamamlanması beklenirken, cuma gününe kadar başlaması beklenen aşılama programında ilk uygulama sağlık çalışanlarına yapılacak.
13 Ocak 2021 07:10
+Aa- Yazdır
'Sağlıkçılarda aşı karşıtlığı yok'

Uygulama sırasında aşı olmak isteyen sağlık çalışanlarının yer aldığı listeler baz alınacak. Korona mücadelesinde ön cephede savaşan sağlık çalışanları, hem aşılama hem de aşılanma seferberliğinde yine ön saflarda yer alacak. Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Vedat Bulut, sağlıkçılarda aşı karşıtlığı eğilimlerinin olmadığını kaydetti.

Milliyet'ten Hande Atılgan'a konuşan TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut, sağlık çalışanlarında aşılanma oranının yüzde 70-80'leri bulacağını öngördüğünü söyledi. Aşıyla ilgili ilaç şirketlerinin açıkladığı güvenirlik oranlarının bilimsel olmadığını vurgulayan Bulut, yayınlanacak resmi sonuçların beklenmesi gerektiğine işaret etti.

'Olumsuzluk yok'

Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Semih Durmuş da, özellikle sendikalı olan pek çok sağlık çalışanının aşının deney aşamasında gönüllü olduğunu vurgulayarak, bugüne kadar olumsuz bir geri dönüş yaşanmadığını kaydetti. Durmuş, aşının dağıtımının organizasyonu için halk sağlığı birimlerinin çalışmalara başladığını belirtti. Aşı dağıtımının hastanelerin kapasitesine göre şekilleneceğini kaydeden Durmuş, yatak, sağlık çalışanı sayısı gibi kıstasların belirleyici olacağını söyledi. Aşı vurulan herkesin yarım saate kadar gözlemlenmesi gerektiğini hatırlatan Durmuş, 3. dalga ihtimali ve virüsün mutasyon geçirdiği tartışmaları sebebiyle sağlıkçıların aşılanma sürecinin ivedilikle tamamlanması gerektiğini belirterek, sürenin bir haftayı bulmadan tamamlanacağını düşündüğünü söyledi.

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
00:28 - S&P, Türkiye'nin kredi notunu 'durağan' olarak teyit etti00:28 - Gümüşhane'deki şaibeli personel alımı iptal edildi00:23 - HSK'nın ihraç ettiği 9 hakim-savcının ismi belli oldu!00:15 - 'Ak Partili Nevşehir Belediye Başkanı istifa etti' iddiası00:02 - VHKİ kadrosu diplomayla ihraz edilen bir unvan değildir00:02 - 23 Ocak 2021'den önemli gündem başlıkları
23:51 - Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar23:50 - Etiketinyarisi.com ile her gün sezon indirimi23:34 - DSÖ: COVAX ile yoksul ülkelere şubatta Kovid-19 aşıları göndermeye başlayabiliriz23:28 - TSK'nın mahrem abisi Kocaeli'de tutuklandı23:05 - İl Milli Eğitim Müdürü otizme dikkat çekmek için kamera karşısına geçip, şarkı söyledi22:54 - Bakan Selçuk: 6. fazda 86 bin tablet dağıtımı tamamlandı
22:50 - Hollanda fişini çekecekti, Türkiye ölüme terk edilen vatandaşını ambulans uçakla aldı22:42 - 5 liralık bıçaklar koronayı unutturdu22:41 - Prof. Ortaylı: Dil bilmeyenlerin üniversitede hoca yapılması rezalet!22:32 - 35 liralık oksijen ölçüm aleti can kurtarabilir mi?22:17 - Kurtulmuş: Bakanlar Soylu ile Gül arasında çekişme yok
22:14 - Türkiye neden buğday ithal ediyor? İşte cevabı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Akademisyenler için doçentlikte dil barajının yükseltilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam